Jarota podzieliła się punktami z Gwardią (ZDJĘCIA)

Jarota podzieliła się punktami z Gwardią (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin w meczu 5. kolejki III ligi grupy II bezbramkowo zremisowała z Gwardią Koszalin.

Jako pierwsi dogodną sytuację stworzyli sobie Jarociniacy. W 10. minucie lewą stroną w pole karne wbiegł Szymon Piekarski, który posłał piłkę wzdłuż bramki – trudno określić, czy była to próba strzału, czy płaskie dośrodkowanie – ale nikt jej nie umieścił w siatce. Chwilę później w polu karnym Gwardii było zamieszanie z udziałem Mikołaja Łopatki i bramkarza gości, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Dobry kwadrans w wykonaniu Jaroty mógł skutecznie podkreślić Igor Skowron, ale jego uderzenie głową obronił bramkarz Gwardii, a stoper JKS-u i tak był na spalonym.

W 24. minucie bliski strzelenia bramki był Mateusz Dunaj, który zamknął dośrodkowanie Piekarskiego, ale w trudnej pozycji, choć z bliskiej odległości, nie trafił w bramkę. W 28. minucie z pomocą Dawida Idzikowskiego swoją szansę stworzyła Gwardia. Zawodnik Jaroty podał piłkę pod nogi rywala w pobliżu własnego pola karnego. Dobrze jednak interweniował Sebastian Kmiecik. W 37. minucie z sytuacyjnej piłki sprzed pola karnego uderzał Łopatka, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. W końcówce pierwszej połowy 2-krotnie sprzed szesnastki strzelał Szymon Piekarski, ale z jego próbami poradził sobie bramkarz gości.

W 56. minucie Jarota miała sporo szczęścia. Na uderzenie z połowy boiska zdecydował się Keisuke Naka, a piłka trafiła w poprzeczkę. Trzy minuty później zza pola karnego prostym podbiciem uderzał Szymon Gałczyński, ale obok bramki. Na początku ostatnich 30 minut 2-krotnie do interwencji zmuszony był Kmiecik, ale z próbami zawodników Gwardii poradził sobie bez zarzutu. W 79. minucie świetną okazję miał Adam Męcfel, ale w sytuacji sam na sam posłał piłkę nieznacznie nad poprzeczką. Kolejną – i ostatnią – dobrą sytuację na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść Jarota miała w doliczonym czasie gry. Bramkarz Gwardii faulował Miłosza Kowalskiego, ale rzutu karnego nie wykorzystał Jędrzej Ludwiczak. Jego strzał obronił Adrian Hartleb, zostając bohaterem Gwardii w tym meczu.

W 6. kolejce Jarotę czeka kolejny wyjazd. W sobotę, 31 sierpnia w Gnieźnie rywalem podopiecznych Piotra Garbarka będzie Mieszko, który w sobotę uległ w Kołobrzegu Kotwicy aż 1:5. Początek meczu o 17.00.

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Jędrzej Ludwiczak, Igor Skowron, Szymon Komendziński – Marcin Maćkowiak, Szymon Piekarski (83’ Beniamin Wrembel) – Szymon Gałczyński (71’ Patryk Kieliba), Dawid Idzikowski (55’ Adam Męcfel), Mateusz Dunaj – Mikołaj Łopatka (88’ Miłosz Kowalski)