Jarota Jarocin wygrała z Ostrovią i Koroną w sparingach (ZDJĘCIA)

Jarota Jarocin wygrała z Ostrovią i Koroną w sparingach (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

W sobotę, 16 stycznia zawodnicy Jaroty Jarocin rozegrali pierwsze dwa sparingi w trakcie zimowych przygotowań do rundy wiosennej w III lidze. Podopieczni Piotra Garbarka pokonali 2:1 Ostrovię Ostrów Wlkp. i 4:1 Koronę Piaski.

To miał być przegląd kadry, a także okazja do sprawdzenia testowanych zawodników. Dlatego też jednego dnia rozegrano dwa mecze sparingowe. W obu zabrakło kilku podstawowych zawodników Jaroty z rundy jesiennej, m.in. Piotra Skokowskiego, Marcina Maćkowiaka czy Krzysztofa Bartoszaka. Na boisku za to pojawiło się siedmiu testowanych piłkarzy – dwóch bramkarzy, dwóch prawych obrońców, środkowy pomocnik, skrzydłowy i napastnik, a także dwóch juniorów – Aleksander Pisarczyk i Szymon Bogaczyk.

Jarota Jarocin – Ostrovia Ostrów Wlkp. 2:1 (0:1)

Jarociniacy w pierwszej połowie starcia z 14. zespołem IV ligi mieli przewagę, stwarzali swoje sytuacje, ale brakowało skuteczności i zimnej krwi pod bramką gości. Podopieczni Piotra Garbarka próbowali zaskoczyć bramkarza Ostrovii strzałami zza pola karnego, ale nie przynosiło to efektu. Za to rezultat w postaci bramki przyniosła kontra lewym skrzydłem w wykonaniu Ostrowian. Strzał głową i to goście prowadzili do przerwy.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie – nadal przewagę miała Jarota i wreszcie zaczęła trafiać do siatki Ostrovii. I to w taki sposób, którym próbowali to osiągnąć w pierwszej odsłonie spotkania. Najpierw w 53. minucie wyrównał Szymon Piekarski uderzeniem zza szesnastki. Również z podobnego miejsca na boisku bramkę 20 minut później zdobył Marcin Łażewski, zbierając wybitą piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ekipa z Ostrowa nie zdołała odrobić strat i spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem Jaroty.

Jarota: zawodnik testowany – Szymon Komendziński, Sebastian Golak, Krystian Wawrzyniak, zawodnik testowany (53’ Aleksander Pisarczyk) – Marcin Łażewski, zawodnik testowany, Szymon Piekarski, zawodnik testowany – Jacek Pacyński (46’ Eryk Kunicki), zawodnik testowany

Jarota Jarocin – Korona Piaski 4:1 (2:0)

Więcej bramek padło w drugim sobotnim pojedynku. Z Koroną Piaski przewaga po stronie Jaroty była jeszcze wyraźniejsza i znów tylko złe wybory oraz brak skuteczności spowodowały, że na otwarcie wyniku trzeba było poczekać do 37. minuty. Wówczas ładnym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Marcin Konopka, wykorzystując dogranie Patryka Rzepki. Dwie minuty później podwyższył uderzeniem zza pola karnego Dawid Idzikowski. Bramkarza Korony dodatkowo zmylił rykoszet.

Chwilę po zmianie stron niespodziewanie padła bramka dla Korony, która wykorzystała swoją pierwszą dogodną sytuację. Jednak gol kontaktowy nie zmienił obrazu gry. Szybko odpowiedzieć mógł Damian Pawlak, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Niespełna kwadrans później Pawlak wpisał się na listę strzelców, wykorzystując podanie od Rzepki. Natomiast w 74. minucie wynik meczu ustalił Mateusz Dunaj, pakując piłkę do bramki z najbliższej odległości po zagraniu Dawida Idzikowskiego.

Jarota: zawodnik testowany – Piotr Stachowiak, Jędrzej Ludwiczak, Dawid Idzikowski, zawodnik testowany (73’ Mikołaj Kowalski) – Krzysztof Matuszak, Marcin Konopka – Patryk Rzepka, Mateusz Dunaj, Eryk Kunicki (30’ Szymon Bogaczyk) – Damian Pawlak

Kolejnym rywalem Jaroty w sparingu będzie lider IV ligi – Pogoń Nowe Skalmierzyce. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 23 stycznia o 12:00.