Ippon z medalami Mistrzostw Polski weteranów w judo

Autor: | Zdjęcie: Facebook/Ippon Jarocin

Ippon z medalami Mistrzostw Polski weteranów w judo - Zdjęcie główne

foto Facebook/Ippon Jarocin

Sport Trzech judoków reprezentujących Ippon Jarocin stanęło na podium XXI Mistrzostw Polski Weteranów w judo. Dla klubu wywalczyli jeden srebrny i dwa brązowe medale.

W sobotę, 22 maja w Hali LOSiR w podpoznańskim Luboniu odbyły się XXI Mistrzostwa Polski Weteranów oraz III Mistrzostwa Polski Amatorów w judo. W zawodach dla weteranów przewidziano dziesięć kategorii wiekowych oraz sześć kategorii wagowych w rywalizacji mężczyzn oraz po sześć kategorii wśród kobiet. Z kolei amatorzy rywalizowali w sumie w czterech kategoriach wiekowych oraz sześciu wagowych.

W turnieju udanie zaprezentowała się trójka reprezentantów Ipponu Jarocin. Srebrny medal w Luboniu w kategorii 90 kg w kategorii wiekowej M3 (40-44 lata) wywalczył Artur Łagodziński. Z kolei w młodszej kategorii M2 (35-39 lat) na najniższym stopniu podium stanęli Michał Wyrwiński w kategorii wagowej 81 kg oraz Michał Góra, który rywalizował w kategorii wagowej +100 kg.