III liga: Jarota Jarocin pokonała Górnika Konin

III liga: Jarota Jarocin pokonała Górnika Konin - Zdjęcie główne

W sobotę, 31 października w meczu 14. kolejki III ligi grupy II Górnik Konin przegrał na własnym boisku z Jarotą Jarocin 1:9.

Jarociniacy w ubiegłym tygodniu wrócili po miesięcznej przerwie na własny stadion, ale nie był to najbardziej udany powrót. JKS wywalczył punkt w meczu z rezerwami Pogoni Szczecin, a także przegrał z Elaną Toruń.

W sobotę Jarociniacy udali się do Konina na mecz z przedostatnią drużyną ligi – Górnikiem. Podopieczni Piotra Garbarka bardzo szybko rozpoczęli strzelanie bramek. Już w 36. sekundzie piłka znalazła drogę do siatki po uderzeniu Michała Niedźwiedzkiego i błędzie bramkarza. Chwilę później było groźnie pod bramką Kmiecika po dośrodkowaniu z lewej strony, ale żaden z zawodników Górnika nie oddał strzału. W 16. minucie na 2:0 podwyższył Krzysztof Bartoszak, wykorzystują dośrodkowanie Mateusza Dunaja. Dwie minuty później po nieporozumieniu stoperów Jaroty szansę mieli gospodarze, ale piłka ugrzęzła w bocznej siatce. W 20. minucie ponownie do siatki Górnika trafił Bartoszak w sytuacji sam na sam po podaniu Niedźwiedzkiego. Dwie minuty później gola na 4:0 zdobył głową Mateusz Dunaj po dośrodkowaniu Marcina Łażewskiego. Na zamknięcie pół godziny szansę na bramkę w sytuacji sam na sam miał Górnik, ale piłka poleciała nad poprzeczką. Jeszcze przed przerwą okazje do podwyższenia prowadzenia mieli Niedźwiedzki, Dunaj czy Piotr Skokowski, ale każdą z tych prób obronił bramkarz gospodarzy.

W drugiej połowie strzelanie mógł rozpocząć Niedźwiedzki, ale jego główkę zdołał obronić bramkarz Górnika. Jednak w 55. minucie to właśnie Niedźwiedzki był faulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Bartoszak, kompletując hat-trick. Chwilę później pod drugą bramką ręką zagrywał Jędrzej Ludwiczak. Sędzia wskazał na „wapno”, a gola zdobył Dawid Przybyszewski. Odpowiedź Jaroty przyszła w 64. minucie. Drugą bramkę w meczu zdobył Dunaj, dopełniając dwójkową akcję Niedźwiedzkiego i Bartoszaka. Chwilę później nad poprzeczką uderzył Kacper Szymankiewicz, ale 10 minut później już się nie pomylił, pakując piłkę do siatki po uderzeniu z linii szesnastki. W 82. minucie sędzia podyktował trzeciego karnego w meczu. Faulowany był Bartoszak, a tym razem do piłki podszedł Damian Pawlak i również trafił do siatki. Wynik ustalił trzy minuty później Szymankiewicz w bardzo podobnej sytuacji jak siedem minut wcześniej.

W sobotę, 7 listopada Jarota Jarocin podejmie na własnym terenie wicelidera rozgrywek – Radunię Stężyca. Początek meczu o 14.00.

Jarota: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Sebastian Golak, Jędrzej Ludwiczak, Szymon Komendziński – Marcin Łażewski (46’ Patryk Rzepka), Dawid Idzikowski (58’ Kacper Szymankiewicz), Szymon Piekarski (67’ Marcin Maćkowiak), Mateusz Dunaj (71’ Marcin Konopka) – Michał Niedźwiedzki (74’ Damian Pawlak), Krzysztof Bartoszak