III liga: Jarota Jarocin pokonała Flotę Świnoujście (ZDJĘCIA)

III liga: Jarota Jarocin pokonała Flotę Świnoujście (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin odniosła trzecie zwycięstwo w sezonie 2020/2021 w III lidze grupie II. Podopieczni Piotra Garbarka pokonali Flotę Świnoujście 3:1.

Jarociniacy bardzo dobrze rozpoczęli zmagania w III lidze po przerwie spowodowanej pandemią. Jarota Jarocin wygrała z KP Starogard Gdański i Nielbą Wągrowiec, a także zremisowała z Kotwicą Kołobrzeg. W sobotę, 22 sierpnia zawodnicy Piotra Garbarka podejmowali Flotę Świnoujście.

Jarota świetnie rozpoczęła pojedynek. Już w 3. minucie Krzysztof Bartoszak wyprowadził gospodarzy na prowadzenie strzałem zza pola karnego. Szybko zdobyty gol dał kontrolę nad meczem Jarocie, która nie dopuszczała rywali ze Świnoujścia do zagrożenia bramce Sebastiana Kmiecika. W 17. minucie goście oddali strzał z dość ostrego kąta, ale niecelny. W 24. minucie z ostrego kąta próbował również Bartoszak. Strzał w światło bramki, ale skutecznie interweniował bramkarz Floty. W końcówce pierwszej połowy dwie szanse miał Michał Niedźwiedzki. Bohater JKS-u z Wągrowca najpierw uderzał sprzed pola karnego, a później głową po dośrodkowaniu z prawej strony. W obu sytuacjach górą był bramkarz.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki dla Floty, która jednak nie została uznana. Sędzia asystent dopatrzył się spalonego. W 55. minucie Jarota podwyższyła prowadzenie. Ponownie Bartoszak skierował piłkę do bramki, ale ogromną pracę wykonał Mateusz Dunaj, który wyblokował rywala. Dzięki temu napastnik Jaroty miał czas, aby przyjąć i uderzyć z okolic 5. metra. Nie minęło 10 minut, a na tablicy świetlnej było 3:0. Bezpośrednio z rzutu rożnego piłkę do bramki skierował Piotr Skokowski przy dużej pomocy bramkarza Floty oraz Marcina Łażewskiego, który utrudniał mu pracę. Końcowe 20 minut to już przewaga gości. Zaczęła się ona od bramki Pawła Iskry. Dwukrotnie Jarociniacy wybijali piłkę niemal z linii bramkowej. W 83. minucie piłka po raz trzeci znalazła się w bramce Kmiecika, ale po raz drugi sędzia liniowy podniósł chorągiewkę w górę, sygnalizując spalonego, o co ogromne pretensje mieli zawodnicy i sztab szkoleniowy Floty także po meczu. JKS – choć w końcówce oddał inicjatywę gościom – wygrał 3:1. Było to pierwsze zwycięstwo Jaroty od 1 czerwca 2019 roku, gdy Jarociniacy pokonali Mieszko Gniezno.

Kolejny mecz Jarota rozegra w piątek, 28 sierpnia. W Środzie Wlkp. rywalem będzie Polonia. Początek meczu o 17.00.

Jarota: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Dawid Idzikowski, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Stachowiak – Marcin Maćkowiak (81’ Sebastian Golak), Szymon Piekarski – Marcin Łażewski, Michał Niedźwiedzki (72’ Marcin Konopka), Mateusz Dunaj (90’ Patryk Rzepka) – Krzysztof Bartoszak