Ekstraliga rugby: Sparta Jarocin przegrała z Juvenią Kraków

Ekstraliga rugby: Sparta Jarocin przegrała z Juvenią Kraków - Zdjęcie główne

W meczu 7. kolejki Ekstraligi rugby zawodnicy Sparty Jarocin przegrali na wyjeździe z Juvenią Kraków 24:44.

Jarociniacy wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Ekstraligi rugby. Przed tygodniem w Jarocinie górą byli rugbiści Budowlanych Lublin. Na razie jedyny punkt Spartanie wywalczyli w starciu z Orkanem Sochaczew za bonus defensywny.

Starcie w Krakowie dobrze rozpoczęło się dla Sparty Jarocin, która w pierwszym kwadransie 2-krotnie wychodziła na prowadzenie. W 9. minucie rzut karny na 3 punkty zamienił Kacper Włodarek. Kopacz Sparty popisał się celnym kopem z ponad 40 metrów. Radość z prowadzenia nie trwała długo. Juvenia Kraków odpowiedziała po dwóch minutach, również celnym kopem z karnego. Sparta w 15. minucie znów była na prowadzeniu. Dobrze rozegrany rzut karny i przyłożenie zanotował Bartosz Włodarek, a podwyższył Kacper Włodarek. W kolejnych minutach pierwszej połowy punktowała tylko Juvenia. Gospodarze dołożyli dwa przyłożenia z podwyższeniem i rzut karny. Do przerwy ekipa z Krakowa prowadziła 27:10.

Na początku drugiej połowy gospodarze kontynuowali dobrą grę, zdobywając dwa kolejne przyłożenia po wygranym młynie i aucie. Ostatnie 20 minut spotkania dobrze rozpoczęli Spartanie, którzy zanotowali dwa przyłożenia. Najpierw w polu punktowym znalazł się Łukasz Bobek, a następnie Ross Cooke. Po obu przyłożeniach dodatkowe dwa punkty za podwyższenie zdobył Kacper Włodarek. Brakowało jeszcze jednego przyłożenia do bonusu ofensywnego, ale to Juvenia zdobyła ostatnie punkty w meczu. W 80. minucie gospodarze ustalili wynik na 44:24 po rajdzie prawym skrzydłem.

W najbliższy weekend Ekstraliga pauzuje. W niedzielę, 11 października w Jarocinie rozegrany zostanie za to młodzieżowy turniej Biofarm Polish Talent Cup. Początek o 10.00. Tydzień później, 18 października Spartanie podejmą Arkę Gdynia w meczu 8. kolejki Ekstraligi rugby.