Cztery medale szachistów JKSz-W Jarocin

Sport Cztery medale wywalczyli zawodnicy JKSz-W Jarocin w Półfinałach Strefy Południowej Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w szachach, które zostały rozegrane w Ostrowie Wlkp.

Dziewięcioro reprezentantów JKSz-W Jarocin wystartowało w turniejach półfinałowych strefy południowej Mistrzostw Wielkopolski Juniorów. Aż ośmioro z nich zapewniło sobie awans do finałów wojewódzkich.

Znakomicie spisali się chłopcy w kategorii C-17. Reprezentanci JKSz-W Jarocin zdobyli w tej grupie wiekowej aż dwa medale! Srebrny medal zdobył absolutny debiutant w zawodach klubowych Bartosz Polaszyk, który od razu uzyskał tez IV kategorię szachową. Natomiast brązowy medal przypadł Damianowi Surdukowskiemu. Obaj zawodnicy w 7 rundach zdobyli 4,5 punktu. W tej samej kategorii prawo występu w finałach wojewódzkich uzyskali Paweł Jędrzejak i Filip Buchwald. Obaj skonczyli zawody z dorobkiem 4 punktów i uplasowali się odpowiednio na dziewiątym i dziesiątym miejscu.

Rewelacją rywalizacji chłopców w kategorii C-13 został Julian Krell. Zdolny junior, dla którego był to dopiero drugi turniej klubowy w życiu, w 7 rundach zdobył 6 punktów! Aż pięć pojedynków wygrał, a dwa zremisował. Dzięki temu wywalczył srebrny medal i zdobył IV kategorię. W tej samej grupie bardzo dobrze grał drugi z reprezentantów JKSz-W Jarocin - Jan Tomczak. Mimo iż w tej kategorii wiekowej jest rocznikowo młodszy od większości przeciwników zdobył 4 punkty i zajął ósme miejsce. Także Janek uzyskał IV kategorię szachową i wywalczył prawo startu w finałach wojewódzkich.

W kategorii chłopców C-11 brązowy medal zdobył Jan Ślotała. W pięciu partiach Janek zdobył 3 punkty. Drugi z naszych reprezentantów Kacper Pluta zaliczył trudny debiut w zawodach klubowych. Tym razem jeszcze nie udało mu się zdobyć punktów w rywalizacji z bardziej doświadczonymi przeciwnikami. Jako jedyny nie zagra zatem w finałach wojewódzkich.

W rywalizacji dziewcząt D-9 blisko zdobycia medalu była debiutantka w zawodach klubowych Klara Krawcewicz. Klara w pięciu rundach zdobyła 2 punkty i uzyskała V kategorię szachową. Wśród dziewcząt była czwarta. Awansowała jednak na Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików, które w czerwcu rozegrane zostaną w Skorzęcinie.

Natomiast Bartosz Polaszyk, Damian Surdukowski, Paweł Jędrzejak, Filip Buchwald, Julian Krell, Jan Tomczak i Jan Ślotała na przełomie maja i czerwca rywalizować będą w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów, które rozegrane zostaną w Sypniewie koło Jastrowia.