APR Jarocin powalczy o Puchar Prezesa WZPN

Autor: | Zdjęcie: Robert Szymański

APR Jarocin powalczy o Puchar Prezesa WZPN - Zdjęcie główne

foto Robert Szymański

Sport Zespół Akademii Piłkarskiej Reissa w Jarocinie awansował do finału wojewódzkiego o Puchar Prezesa WZPN. Młodzi jarocińscy piłkarze w rozgrywkach regionalnych nie mieli sobie równych i w sobotę zagrają w turnieju finałowym.

Drużyna Akademii Piłkarskiej Reissa w Jarocinie w kategorii orlika starszego (rocznik 2010) bezapelacyjnie zwyciężyła w rozgrywkach regionalnych w I Lidze Mistrzowskiej. W rywalizacji z KKS-em Kalisz, Ostrovią Ostrów Wlkp., Astrą Krotoszyn, APR Kalisz i Pogonią Nowe Skalmierzyce zawodnicy z Jarocina zdobyli ponad 200 bramek. W meczu finałowym w regionie, który dawał przepustkę do finału wojewódzkiego, APR Jarocin pokonała 13:0 Akademię Piłkarską Reissa Kępno.

Zwycięstwo w tym pojedynku dało zespołowi prowadzonemu przez Łukasza Łącznego i Arkadiusza Kuczyńskiego awans do finału wojewódzkiego. Odbędzie się on w sobotę, 26 czerwca w Gnieźnie. W turnieju wystąpią cztery zespoły Akademii Piłkarskiej Reissa. Oprócz zawodników z Jarocina, zagrają także piłkarze z Poznania, Konina i Piły. Stawkę finalistów uzupełniają Football Academy Leszno oraz gospodarz – Mieszko Gniezno. Początek turnieju o 10:00.

Do finału wojewódzkiego nie udało się awansować za to w kategorii orlika młodszego. Zespół APR Jarocin wygrał I ligę mistrzowską, tuż przed swoim drugim zespołem, ale w finale regionalnym musiał uznać wyższość KKS-u Kalisz, chociaż wcześniej pokonał APR Kępno i AP Krecika Ostrów Wlkp.