Zarządzanie flotą pojazdów w małych i średnich przedsiębiorstwach

Materiał promocyjny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiał partera

Zarządzanie flotą pojazdów w małych i średnich przedsiębiorstwach - Zdjęcie główne

foto Materiał partera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Sektor transportowy to nie tylko duże międzynarodowe korporacje. Wiele firm to małe lub średnie podmioty. Kontrola i monitorowanie kosztów związanych z funkcjonowaniem pojazdów jest dla nich jednym z najważniejszych elementów. Dzisiaj dowiesz się jak skutecznie zarządzać flotą pojazdów.

Wybór pojazdów – pierwszy krok do sukcesu

To, z jakich pojazdów będziesz korzystać w Twojej firmie, nie może być kwestią przypadku. Zakup floty musi być przemyślany i poprzedzony głęboką analizą potrzeb. Począwszy od rodzaju napędu, podwozia, aż po sposób finansowania. Każdy z tych aspektów wpływa na koszty obsługi floty, o czym warto pamiętać.

Zakup tańszych aut może okazać się nietrafionym pomysłem, gdyż koszty ich napraw i serwisowania mogą być znacznie wyższe, niż zakładałeś. W innym przypadku najkorzystniejszym rozwiązaniem może być leasing aut wyższej klasy. Oferują one lepsze warunki pracy dla kierowcy. Do tego są zazwyczaj mało awaryjne.

Pamiętaj także o głównym przeznaczeniu pojazdów. Ich konstrukcja i wyposażenie muszą pasować do profilu Twojej firmy. Inne auta sprawdzą się w piekarni, inne w firmie kurierskiej, a jeszcze inne w hurtowni budowlanej. Dopiero gdy przeanalizujesz wszystkie te elementy, możesz zdecydować się na konkretną markę i model.

Monitorowanie i kontrolowanie kosztów

Koszty takie jak zakup paliwa, czy naprawy stanowią dużą część budżetu każdej firmy z flotą pojazdów. Rozwiązania takie jak karta paliwowa, pozwalają na ścisłe monitorowanie czasu, miejsca i ilości tankowanego paliwa. Systemy telemetryczne lub GPS są w stanie monitorować takie parametry jak zużycie paliwa, prędkości pojazdu, czy też styl jazdy kierowcy. Dzięki temu przedsiębiorca może kontrolować sposób, w jaki kierowcy korzystają z pojazdów. Pozwala to na zmniejszenie awaryjności aut, poprzez promowanie ekojazdy i rozsądnego zachowania na drogach.

Także opłaty drogowe za poruszanie się autostradami i drogami ekspresowymi wpływają na koszt obsługi floty. Dlatego duże znaczenie ma planowanie tras, w taki sposób by nie generowały dużych kosztów. Jednocześnie powinny zapewniać krótki czas przejazdu i być bezpieczne.

Sposoby na redukcję kosztów

Każdy przedsiębiorąca poszukuje rozwiązań, które pozwolą mu na zmniejszenie kosztów obsługi floty. Jednym ze sposobów może być wybranie samochodów o napędzie hybrydowym lub elektrycznym. W ten sposób zmniejszą się lub całkowicie znikną rozliczenia związane z tankowaniem. Jednak wymiana floty to kosztowne rozwiązanie. Dlatego wielu przedsiębiorców wybiera karty flotowe.

Programy kart flotowych, takie jak oferowane przez https://e100.eu/pl/ , umożliwiają korzystanie z rabatów na paliwo. Dają także dostęp do szerokiej sieci stacji, co zapewnia elastyczność w planowaniu tras. Ponadto ułatwiają one zarządzanie i kontrolę nad wydatkami na paliwo, co ma znaczenie dla efektywnego monitorowania kosztów operacyjnych floty. Dzięki cyfrowym narzędziom do zarządzania i analizy danych, przedsiębiorcy mogą również lepiej planować przyszłe wydatki oraz szukać dodatkowych oszczędności.

 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy