Reklama

Zabytkowe miejsce odzyskuje swój wygląd

Opublikowano: 1 grudnia 2019 14:00
Autor:

Zabytkowe miejsce odzyskuje swój wygląd - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Reklama

Zniszczony podczas nawałnicy w 2017 roku zabytkowy park w Klęce doczekał się, na razie częściowego, odnowienia.

 

Przeprowadzone prace polegały na uporządkowaniu terenu, wypielęgnowaniu roślin, posadzeniu drzew, a także renowacji alei parkowych wraz z obrzeżami.

 

Dotację na zadanie udało się gminie Nowe Miasto nad Wartą pozyskać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Umowa z wykonawcą podpisana została pod koniec października.

 

- Miał mało czasu na realizację pierwszego etapu prac, jednakże zabezpieczył odpowiednie siły oraz środki i - nie zważając na warunki atmosferyczne - dochował terminu. Obecnie park nabiera kształtu parku nie tylko z nazwy - mówi zastępca wójta gminy Nowe Miasto nad Wartą, Wiesław Schreiber.

 

Cały zakres robót ma zostać przeprowadzony do 10 czerwca 2020 roku.

 

ZOBACZ TEŻ - SOŁECKA KASA JEST PUSTA!

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +3 / -0

    vf

    Dlaczego w przetargu na rewaloryzację odrzucono trzy tańsze oferty?

  • 2 lata temu | ocena +3 / -0

    Andrzej

    pani redaktor, nawałnica dwa lata temu tylko pogłębiła niszczenie parku i spowodowała większe zainteresowanie ale park i pałac w Klęce był systematycznie niszczony przez czerwoną władzę a później jeszcze bardziej przez ostatnie 30 lat przez nieudolną władzę gminną w N. Mieście za co wójt powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za te jego zgody na prymitywne i smarkate pomysły odnośnie przeróbek w pałacu i zaniechanie działań w sprawie jego renowacji !!!!