Reklama

Otworzą wystawę w niedzielę

Opublikowano: 11 czerwca 2014 07:31
Autor: Lidia Sokowicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Reklama

2014 został ogłoszony rokiem pamięci o mieszkańcach Ziemi Jarocińskiej wysiedlonych wskutek II wojny światowej. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie - pierwszym obozie wysiedleńczym - zostanie otwarta wystawa „Wypędzeni 1939”.

 

Ekspozycja składa się z ok. 400 fotografii i plakatów oraz innych materiałów dokumentujących deportacje Polaków z ziem wcielonych do III Rzeszy i inne prześladowania Polaków oraz Żydów na tych terenach. Wystawę w holu ZSP nr 1 będzie można zwiedzać do 27 czerwca, po czym przeniesiona zostanie na dworzec kolejowy i tam pozostanie do końca lipca. Uroczyste otwarcie zaplanowano na niedzielę 15 czerwca. Początek o godz. 13.00. Projekt współfinansowany przez Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra 2014”, samorząd województwa wielkopolskiego oraz gminę Jarocin.

(ls)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 7 lat temu | ocena +3 / -1

    ja

    [quote name="Jacek Kardach"]Bardzo cenna inicjatywa.Popierajmy<br />inicjatywy,które pokazują prawdę historyczną.Wbrew nachalnej propagandzie lansującej, że to Niemcy byli głównie wysiedlani z terenu dzisiejszej Polski.Zapomnieli jak sami wysiedlali - najczęściej krwawo - w 1939 roku.Jeszcze raz CHWAŁA inicjatorom wystawy.<br />Jacek Kardach[/quote]<br />Pierdu, pierdu panie Jacek, dla publiki to pan sobie tak pisze, ale na wystawę to już sie nie chciało przyjść! I do kogo ta mowa, nie dajesz przykładu a masz ambicje reprezentować innych przez to wasze pożal sie boże stowarzyszenie

  • 7 lat temu | ocena +3 / -10

    Jacek Kardach

    Bardzo cenna inicjatywa.Popierajmy<br />inicjatywy,które pokazują prawdę historyczną.Wbrew nachalnej propagandzie lansującej, że to Niemcy byli głównie wysiedlani z terenu dzisiejszej Polski.Zapomnieli jak sami wysiedlali - najczęściej krwawo - w 1939 roku.Jeszcze raz CHWAŁA inicjatorom wystawy.<br />Jacek Kardach