reklama
reklama

Aktywny marzec w muzeum w Śmiełowie. Co było i co się jeszcze wydarzy? [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Aktywny marzec w muzeum w Śmiełowie. Co było i co się jeszcze wydarzy? [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
8
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Kultura Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie  zainaugurowało nowy sezon kulturalno-artystyczny. Na początek odbył się wyjątkowy koncert, a w kolejną niedzielę - spotkanie autorskie.
reklama

Pierwsze spotkanie, które odbyło się w niedzielę 10 marca zadedykowane było pianistce Marii Szymanowskiej (1789–1831), a prywatnie teściowej Adama Mickiewicza. Po przywitaniu gości przez dyrektora śmiełowskiego muzeum dr. Emiliana Prałata, rozpoczął się nieco ponad godzinny koncert, który zgromadził ponad 70 gości. Wysłuchali oni wirtuozersko opracowanych i zaaranżowanych kompozycji Szymanowskiej, które wykonała utalentowana poznańska pianistka Karolina Wahl. Poszczególne utwory przeplatane były anegdotami historycznymi, które zaprezentował Paweł Binek. Spotkanie wpisuje się w konwencję „speaking concerts”, która - jak pokazał przykład Śmiełowa - spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Tydzień później, w niedzielę (17 marca) w pałacowych wnętrzach odbyło się potkanie autorskie ze Zbigniewem Zachariasikiem. Zgromadziło ono blisko 40 uczestników. Młody autor z Poznania jest przewodnikiem miejskim, twórcą bardzo popularnego bloga oraz wyjątkowego wydawnictwa albumowego poświęconego wybranym klatkom schodowym stolicy Wielkopolski. W ponad 1,5-godzinnym wykładzie przedstawił najciekawsze realizacje pokazując kompleksowość projektowania tych wydawałoby się, niepozornych przestrzeni. Nie zabrakło wspaniałych zdjęć schodów, witraży, płytek i odniesień do źródeł inspiracji. W trakcie spotkania i po jego zakończeniu, pojawiło się sporo pytań, co potwierdza zainteresowanie tematem. Autor myśli nad kolejnymi tomami, w których znalazłby się również realizacje z naszego regionu.

W najbliższą sobotę (23 marca) w muzeum w Śmiełowie odbędzie się finałowa imprez w ramach akcji zatytułowanej "oSowiały Tydzień. Sowy krajobrazu rolniczego". Od godz. 16.00 we wnętrzu pałacu rozpocznie się prelekcja połączona z pokazem z udziałem żywej sowy. Zaplanowano też warsztaty rzeźbienia nocnych ptaków z gliny oraz tworzenia "oSowiałych" pisanek, gra terenowa, warsztaty plastyczne (nie tylko dla najmłodszych), wieczorny spacer po parku połączony z wabieniem sów. Szczegółowe informacje można znaleźć na fanpage'u Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na warsztatach obowiązywały wcześniejsze zapisy. Chętnych było zdecydowanie więcej, więc wiele osób nie dostało się na zajęcia. W związku z tak ogromnym zainteresowaniem, organizatorzy zapowiedzieli, że w przyszłości pomyślą o zorganizowaniu dwudniowej imprezy.   

Informacje na temat wszystkich wydarzeń kulturalnych na terenie Ziemi Jarocińskiej znajdziecie [TUTAJ].

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
 
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama