Reklama

Masz problem? Potrzebujesz rozmowy? Skorzystaj z Telefonu Zaufania

Opublikowano: 11 kwietnia 2021 10:05
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Masz problem? Potrzebujesz rozmowy? Skorzystaj z Telefonu Zaufania - Zdjęcie główne

Dzwoniąc na Telefon Zaufania można nie tylko porozmawiać, ale dostać też konkretne wskazówki, gdzie szukać konkretnej pomocy | foto pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko W obecnej sytuacji pandemicznej w kraju i na świecie, gdy większość z nas przebywa w domach, uczy się lub pracuje zdalnie, ma utrudnione normalne kontakty z rodziną i brakuje nam bezpośredniego wsparcia przyjaciół czy bliskich - coraz częściej pojawiają się spadki nastroju, czy wręcz stany depresyjne i poczucie bezsilności, zniechęcenia wynikające również z „zamknięcia w czterech ścianach”.

Reklama

Nawet, jeśli zdajemy sobie sprawę z tego, że mamy problem i że sami nie potrafimy sobie z nim poradzić, nie wiemy nawet, gdzie tej pomocy szukać. Tym bardziej teraz w czasach pandemii koronawirusa. Pierwszym krokiem do jej otrzymania może być rozmowa  i przedstawienie swojej sytuacji w ramach Telefonu Zaufania. W Jarocinie funkcjonuje on w ramach Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Gminy Jarocin na lata 2021-2024. Od połowy kwietnia będzie można z niego korzystać aż 10 godzin dziennie - od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00. Wystarczy zadzwonić pod numer 507/241-552.

[PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ] Chcą walczyć z lokalnym hejtem i nienawiścią. Czekają na pomysły

Z takiej formy pomocy może skorzystać każda osoba potrzebująca rozmowy i fachowego wsparcia zarówno w sferze zarówno problemów dnia codziennego, spraw rodzinnych, wychowawczych, jak i dotyczących zdrowia psychicznego. Nie trzeba się też krępować, bo rozmówcy gwarantowana jest pełna anonimowość. Telefon Zaufania obsługują i rozmowy prowadzą osoby przeszkolone w poradnictwie, posiadające wiedzę z zakresu psychologii, pedagogiki i pracy socjalnej.  

- Z jakimi problemami można się zwrócić? Z każdym, jaki nas nurtuje. Zostaniemy wysłuchani, pokierowani w odpowiednim kierunku, np. do odpowiedniego urzędu, ośrodka wsparcia, poradni, punktu interwencji kryzysowej, centrum uzależnień, punktu pomocy prawnej, otrzymamy telefon do instytucji pomocowej. Często bądź tylko porozmawiamy - podkreśla Alicja Ostojska, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Jarocinie, która koordynuje pomoc w ramach Telefonu Zaufania.  

Potrzebujesz porady prawnika a nie stać cię na nią - jest wyjście z tej sytuacji [CZYTAJ TUTAJ]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.