Najmłodszy strzelec

Najmłodszy strzelec - Zdjęcie główne

Podziałem punktów zakończył się ostatni mecz Jaroty w tym sezonie. Podopieczni Jarosława Araszkiewicza zremisowali 2:2 z Zagłębiem Sosnowiec, mimo że dwukrotnie przegrywali. Do remisu, już w doliczonym czasie gry, doprowadził najmłodszy na boisku, niespełna siedemnastoletni Hubert Antkowiak.

W pierwszej połowie Jarota miała dwie idealne sytuacje do zdobycia bramki, ale najpierw Damian Pawlak przestrzelił po dośrodkowaniu Miłosza Filipiaka, a chwilę później Karol Danielak fatalnie skiksował po indywidualnej akcji Adriana Owczarka.

Gole dla Zagłębia w tym meczu strzelał Rafał Jankowski. W pierwszej połowie wykorzystał moment nieuwagi obrony Jaroty, a w drugiej długo próbował się wstrzelić (raz trafił nawet w poprzeczkę), aż w końcu sfinalizował piękną, filmową akcję swego zespołu. Bramki Jankowskiego rozdzielił Łukasz Białożyt, który wykorzystał podanie Damiana Pawlaka, po akcji Karola Danielaka.

Jarota, choć mogła być zadowolona z minimalnej porażki, pokazała, że gra się do końca. Już w doliczonym czasie gry długa piłka z rzutu wolnego wykonywanego z własnej połowy przez Huberta Oczkowskiego trafiła w pole karne Zagłębia. Najmłodszy na boisku Hubert Antkowiak świetnie się zastawił i z półobrotu nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Zagłębie Sosnowiec - Jarota Hotel Jarocin 2:2 (1:0)
1:0 - Rafał Jankowski (9.)
1:1 - Łukasz Białożyt, po podaniu Damiana Pawlaka (57.)
2:1 - Rafał Jankowski (60.)
2:2 - Hubert Antkowiak, po zagraniu Huberta Oczkowskiego z rzutu wolnego (90.)

Zagłębie: Mateusz Wieczorek, Marcin Sierczyński, Sławomir Jarczyk, Volodymyr Ostroushko, Adrian Pajączkowski (45. Adrian Marek), Dawid Ryndak, Łukasz Grube, Michał Cyganek, Paweł Domański (45. Hubert Tylec), Tomasz Szatan, Rafał Jankowski (77. Łukasz Tumicz)

Jarota Hotel Jarocin: Simon Krawczyk, Hubert Oczkowski, Bartosz Kieliba, Piotr Garbarek, Miłosz Filipiak, Krzysztof Czabański (75. Tobiasz Kupczyk), Hubert Nawrocki, Karol Danielak, Łukasz Białożyt, Damian Pawlak, Adrian Owczarek (67. Hubert Antkowiak)