Dostosuj wydruk

Władze powiatu i gminy na wałach rzecznych. Czy grozi nam powódź?

Władze powiatu i gminy na wałach rzecznych. Czy grozi nam powódź?

Pogoda nas nie rozpieszcza. Najpierw wszystkich niepokoiła przedłużająca się susza, a teraz - ze względu na ciągłe opady deszczu - śledzimy poziom wody w rzekach. Jak wygląda sytuacją, czy rzeczywiście może grozić nam powódź?

 

 

Ostatnie, intensywne opady deszczu spowodowały, że poziomy wód w rzekach, a nawet w niewielkich potokach gwałtownie się podniosły.

 

 

[będzie kolejny łacznik w Jarocinie - burmistrz ma plany - zobacz szczegóły TUTAJ]

 

 

Najbardziej zagrożone były rejony południowej Polski, gdzie doszło nawet do ewakuacji ludności. Służby odpowiedzialne za działania w sytuacji kryzysu z niepokojem obserwowały czy woda się nadal podnosi.

 

 

- Poziom przekroczył stan alarmowy na 26 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły i dwóch w dorzeczy Odry - informowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. - Stan ostrzegawczy jest przekroczony w dorzeczu Wisły na 53 stacjach, a w dorzeczu Odry na 23 stacjach.

 

 

[zobacz, jakie rozwiązania komunikacyjne przygotował dla mieszkańców burmistrz Jarocina - szczegóły TUTAJ]

 

 

Jak sytuacja wygląda na Ziemi Jarocińskiej? Największe zagrożenie zawsze występuje w gminie Żerków, której tereny są otoczone dwoma rzekami - Wartą i Prosną.

 

 

W związku z tym na tereny przybrzeżne udali się żerkowscy radni w towarzystwie burmistrza Michała Surmy, starościny Lidii Czechak oraz etatowego członka zarządu powiatu Mariusz Stolecki, który mieszka w gminie Żerków.

 

 

[potrzebujesz pomocy prawnej, a nie stać cie na nią - zobcz jak i gdzie uzyskać ją za darmo - więcej TUTAJ]

 

 

Na miejscu wszyscy zapoznali się z sytuacją i obejrzeli stan wałów przeciwpowodziowych. Wyjazd w teren poprzedziło spotkanie w urzędzie miejskim.

 

 

A Lidia Czechak na swoim profilu w mediach społecznościowych napisała:

 

 

„Spotkanie z burmistrzem Żerkowa i radnymi w sprawie podwyższonych stanów rzek i zagrożeń powodziowych zakończyliśmy w terenie.”

 

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła dach nad głową w pożarze - zobacz, jak możesz jej pomóc - szczegóły TUTAJ]

 

 

Okazało się, że póki co, sytuacja nie jest groźna. Jednak wszyscy umówili się na kolejne spotkanie w przyszłym tygodniu. Bo - jak napisała starościna:

 

 

 

„Bez kaloszy za daleko nie dotarliśmy”. I dodała: „Cieszę się, że radni mając spore doświadczenie z powodzi w poprzednich latach są czujni i szybko reagują. To odpowiedzialne i mądre działanie. Każdy dostał zadanie i spotykamy się ponownie."

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2019.05.28

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31