Dostosuj wydruk

Dziady, Sienkiewicz i "Samotność" - jak poszło maturzystom? [WIDEO]

Dziady, Sienkiewicz i

Jarocin. Matura 2019. Dzisiaj ruszyły tegoroczne matury. Uczniowie pisali testy w pięciu szkołach średnich na terenie naszego powiatu.

 

 

 

Dzisiaj tegoroczni absolwenci szkół średnich przystąpili do pierwszego w tym roku egzaminu maturalnego. O godzinie 9.00 zmierzyli się z językiem polskim na poziomie podstawowym.

Arkusz maturalny składał się z dwóch części - pierwsza sprawdzała stopień rozumienia tekstów oraz świadomość językową zdającego, a w drugiej części zamieszczono dwa tematy, z których maturzysta wybierał i realizował jeden.

 

Matura 2019. Ponad 500 zdających jeden z najważniejszych egzaminów [AKTUALIZACJA]

 

Tym razem na maturze pojawił się wiersz Anny Świrszczyńskiej "Samotność", który maturzyści mieli zinterpretować i uzasadnić postawioną tezę. Drugim tematem był "Czym dla człowieka może być wolność? Rozważ problem i uzasadnij zdanie, odwołując się do fragmentu Dziadów cz. III, całego dramatu Adama Mickiewicza oraz wybranego tekstu kultury".

 

- Były dziady, więc trochę zaskoczenie bo liczyłam, że będzie Wesele - mówi jedna z tegorocznych maturzystek.

 

Na egzaminie pojawiły się również pytania z dzieł Henryka Sienkiewicza.

 

- Mistrzostwo świata. Były Dziady cz. III, czyli moja ulubiona książka... nie czytałem - stwierdził maturzysta I LO w Jarocinie.

 

Zobacz PONIŻEJ jak oceniają tegoroczny egzamin oceniają maturzyści.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

autor: Jakub Niewiada

Źródło:

Dodano: 2019.05.06

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31