Dostosuj wydruk

Jarocińskie starosty u premiera. Co im obiecał Mateusz Morawiecki?

Jarocińskie starosty u premiera. Co im obiecał Mateusz Morawiecki?

Starosta Lidia Czechak i jej zastępczyni Katarzyna Szymkowiak od objęcia funkcji odbyły wiele spotkań. Z każdego jest bogata galeria zdjęć i relacje w internecie. Były już rozmowy z szefami jednostek i instytucji z naszego terenu. Potem przyszedł czas na parlamentarzystów. A teraz obie panie pojechały do Warszawy. A tam… spotkały się z premierem. Jaką obietnicę dostały od Mateusza Morawieckiego?

 

Jak to mówią: „Nie chciał Mahomet do góry, przyszła góra do Mahometa”. Nasze władze powiatowe udały się do Warszawy, bo nie mamy zbyt dużo szczęścia do wizyt u nas polityków na najwyższym szczeblu.

 

Jarocińscy samorządowcy - tak gminni, jak powiatowi wiele razy mieli nadzieję, czynili starania i zapowiadali odwiedziny to premiera, a nawet prezydenta.

 

Najważniejsze w tym było tak zwane „dojście”, czyli to, aby ktoś właściwy szepnął i wpisał Jarocin w grafik ważnego polityka. Próby były. Chociażby poprzez byłego już sekretarza gminy Michała Fijałkowskiego, który - jakby nie było były pracownik kancelarii prezydenta - ponoć miał mocne i szerokie kontakty w Warszawie.

 

I tak premier Mateusz Morawiecki miał przyjechać na uroczyste oddanie do użytku pierwszego osiedla mieszkań czynszowych w Jarocinie. Wcześniej na podpisaniu umowy rozpoczynającej inwestycję miała być obecna premier Beata Szydło [więcej na ten temat TUTAJ]

 

Kilka razy też mieliśmy nadzieję na przyjazd prezydenta Andrzeja Dudy. Do tego stopnia rozbudzone zostały te nadzieje, że kiedy w na 1 kwietnia 2016 roku, w ramach żartu pryma sprylisowego napisaliśmy, że prezydent wreszcie przyjeżdzą, wiele osób w to uwierzyło [szczegóły TUTAJ].

 

W rezultacie nic z tego nie wychodziło i na nadziei i zapowiedziach się kończyło. A tymczasem prezydent Andrzej Duda odwiedził już po kolei sąsiednie miasta: Pleszew, Środę Wlkp. czy Gostyń. Chociaż, kiedy u władzy była Platforma Obywatelska starania naszych ówczesnych władz zostały ukoronowane odwiedzinami w Jarocinie byłego premiera Donalda Tuska.

 

Teraz u władzy jest Prawo i Sprawiedliwość. Burmistrzem Jarocina jest Adam Pawlicki, który należy do ugrupowania Jarosława Gowina Porozumienie. Ba jest nawet pełnomocnikiem tej partii w okręgu kalisko-leszczyńskim. Tym samym oznacza to członkostwo w rządzącej w kraju Zjednoczonej Prawicy [więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ].

 

Z kolei stanowisko starosty po ubiegłorocznych wyborach samorządowych objęła Lidia Czechak, która jest liderką jarocińskiego PiS-u [więcej czytaj TUTAJ]. Czy w tych okolicznościach możemy liczyć, że Jarocin znajdzie się na drodze przejazdu kolumny rządowej, która przywiezie do nas któregoś z decydentów?

 

Lidia Czechak ze swoją zastępczynią Katarzyną Szymkowiak pojechały do Warszawy z zaproszeniem do Jarocina dla premiera Mateusza Morawieckiego.

 

Okazją było spotkanie z „Kobietami przedsiębiorczymi”, które zorganizował premier razem z minister Andżeliką Możdżanowską. Ta ostatnia była do niedawna liderką Polskiego Stronnictwa Ludowego, do którego należy wicestarosta Katarzyna Szymkowiak.

 

W czasie spotkania premier Morawiecki złożył wszystkim paniom życzenia z okazji Dnia Kobiet. A w indywidualnej rozmowie z naszymi starostami złożył obietnicę, że odwiedzi Jarocin.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2019.03.07

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31