Dostosuj wydruk

Z OSTATNIEJ CHWILI! Oświadczenie burmistrza w sprawie Jarocin Festiwal 2019

Z OSTATNIEJ CHWILI! Oświadczenie burmistrza w sprawie Jarocin Festiwal 2019

Jarocin Festiwal 2019. Ważne oświadczenie burmistrza Jarocina. Po kilku miesiącach od zapowiedzi o rewolucyjnych zmianach w organizacji Jarocin Festiwalu, Adam Pawlicki, wydał oświadczenie i podał dwie pierwsze konkretne informacje na temat tegorocznej edycji sztandarowej imprezy dla miasta. Jakie, czytaj poniżej oświadczenie włodarza gminy.

 

To, że burmistrz chce „przewrócić festiwal do góry nogami” okazało się w listopadzie ubiegłego roku. Adam Pawlicki postanowił zmienić organizatora i formułę imprezy. Tym samym odebrał organizację jarocińskiemu muzeum i bibliotece [więcej TUTAJ].

 

Od tego czasu minęły ponad trzy miesiące a o tegorocznej edycji flagowej dla Jarocina imprezy nadal nie ma żadnych informacji. Na powtarzane z naszej strony zapytania, Adam Pawlicki prosił o cierpliwość i powtarzał, że cały czas trwają rozmowy i negocjacje nowej wersji festiwalu.

 

Zniecierpliwieni radni miejskiej opozycji złożyli nawet wniosek o zwołanie posiedzenia rady w trybie nadzwyczajnym na temat przyszłości festiwalu - odbędzie się ona dzisiaj o godz. 15.30.

 

[czy Jarociniacy uważają, że festiwal potrzebuje zmian i o ciszy wokół tegoroczej edycji inmprezy - czytaj TUTAJ]

 

W tym czasie tematem zaczęły się interesować przeróżne media - również ogólnopolskie. Po burzy, która w czasie minionego weekendu przetoczyła się w internecie na temat przyszłości Jarocin Festiwalu, burmistrz Adam Pawlicki wydał oświadczenie [czytaj PONIŻEJ].

 

Oświadczenie burmistrza Jarocina w sprawie Jarocin Festiwal 2019

 

"Pragnę zdementować doniesienia prasowe z ostatnich dni, według których profil muzyczny Jarocin Festiwal ma się zmienić tak diametralnie, że ma obejmować koncerty z nurtu disco polo czy pop. Jednocześnie informuję, że prace nad przygotowaniem tegorocznej edycji największego wydarzenia kulturalnego w naszej gminie, jakim jest Jarocin Festiwal, są w toku. Trwają zaawansowane rozmowy z zespołem produkcyjnym, który wkrótce przedstawi koncepcję wydarzenia w nowej formule. Równolegle prowadzimy rozmowy, dotyczące rozwiązań organizacyjnych, jak i finansowania festiwalu, z kilkoma podmiotami. Planowana jest m. in. współpraca z jedną z ogólnopolskich stacji telewizyjnych. Tak szeroka promocja Jarocin Festiwal byłaby znacząca nie tylko dla samego wydarzenia, ale i dla Gminy Jarocin. Na ten moment, ze względu na tajemnicę handlową, nie mogę poinformować Państwa o szczegółach tych negocjacji. Dziś mogę Państwu podać dwie pewne i jawne informacje, dotyczące organizacji Jarocin Festiwal w tym roku. Pierwsza z nich, zgodna z oczekiwaniami zarówno mieszkańców naszej gminy, jak i festiwalowiczów, to zmiana miejsca, w którym będzie odbywało się to wydarzenie. Jarocin Festiwal w 2019 roku powróci na ulicę Maratońską w Jarocinie. Drugą, potwierdzoną już informacją, jest to, że koordynatorem całego przedsięwzięcia będzie jarocińska Fundacja Animacji Społeczno-Ekonomicznych. Nie oznacza to jednak, że Fundacja będzie samodzielnym organizatorem festiwalu. Poza tym, w budżecie gminy na organizację festiwalu zabezpieczonych zostało 500.000 złotych. W kwestii wydarzenia nierozerwalnie związanego z festiwalem – Jarocińskich Rytmów Młodych – informuję, że przesłuchania powrócą do Jarocina. Przeglądy młodych zespołów koordynował będzie Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie. Zgadzam się z opiniami, iż poziom i zainteresowanie ostatnimi edycjami festiwalu były wyraźnie mniejsze. Potwierdził to audyt festiwali za 2016 i 2017 rok. Postawiliśmy wówczas na odważną zmianę formuły festiwalu, przenieśliśmy go do centrum miasta, zorganizowaliśmy liczne wydarzenia towarzyszące. Mimo, iż wszystkie elementy zostały dobrze przemyślane i doskonale wykonane pod względem organizacyjnym, stosunek wydanych pieniędzy do liczby uczestników wydarzenia pozostawiał wiele do życzenia. Biorąc to pod uwagę oraz wsłuchując się w głosy mieszkańców Gminy Jarocin oraz festiwalowiczów, podjąłem decyzję o ponownej zmianie formuły festiwalu. O rozstrzygnięciach w tym zakresie, będę Państwa informował na bieżąco."

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2019.02.18

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31