Dostosuj wydruk

Jarociński desant na Ostrów Wlkp. Kolejne ważne stanowisko dla człowieka z Jarocina

Jarociński desant na Ostrów Wlkp. Kolejne ważne stanowisko dla człowieka z Jarocina

Po tym, jak Mikołaj Kostka z Jarocina został wiceprezydentem Ostrowa Wielkopolskiego, mamy kolejnego naszego człowieka na ważnym stanowisku w ostrowskim magistracie. Kogo tym razem?

 

„Ostrów Wielkopolski zawsze był, jest i będzie wartością najważniejszą - i tego samego wymagam i oczekuję od moich współpracowników” - napisała na swoim profilu prezydent Beata Klimek.

 

 

„Nie jest to rzecz łatwa, ale jeżeli miasto ma się nadal rozwijać w takim tempie, zachować dynamikę rozwoju, wciąż będę tego wymagać. Cieszę się, że udało mi się stworzyć wokół tej idei drużynę, która rozumie, że miasto jest najważniejsze - nie polityka, nie partie i układy - a właśnie miasto i mieszkańcy” - czytamy post pani prezydent.

 

 

Tuż po tym Beata Klimek powołała na swojego zastępcę Mikołaja Kostkę, który wcześniej związany był z jarocińskim samorządem.

 

[więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ]

 

Najpierw był radnym - miejskim i powiatowym, a potem zastępcą burmistrza Jarocina Stanisława Martuzalskiego. Następnie wygrał konkurs na stanowisko prezesa Ostrowskiego Parku Przemysłowego. W czasie ubiegłorocznej kampanii wyborczej Kostka, jako redaktor naczelnym miejskiej gazety, był jednocześnie szefem sztabu wyborczego Beaty Klimek.

 

Był też kandydatem Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem do sejmiku wojewódzkiego jako dziewiąty, ostatni na liście. Nie udało mu się jednak zdobyć mandatu.

 

Teraz do ostrowskiego magistratu przenosi się kolejna osoba, która przez długi czas była związana z Jarocinem. Chodzi o Michała Żabińskiego, byłego skarbnika gminy Jarocin i bliskiego współpracownika burmistrza Adama Pawlickiego.

 

Żabiński po dojściu do władzy w Jarocinie Stanisława Martuzalskiego zrezygnował ze stanowiska. Paradoksalnie, podjął taką decyzję w czasie, kiedy wiceburmistrzem był Mikołaj Kostka. Były szef gminnych finansów przez jakiś czas był dyrektorem wydziału oświaty w jarocińskim starostwie powiatowym. Przez ostatnie trzy lata pełnił funkcję skarbnika powiatowego w Środzie Wielkopolskiej.

 

Aktywnie uczestniczył w ubiegłorocznej kampanii wyborczej [więcej TUTAJ]. Był w sztabie komitetu wyborczego Katarzyny Szymkowiak, która najpierw zostala wybrana radną Rady Miejskiej Jarocina [o wynikach wyborów samorządpowych 2018 - czytaj TUTAJ], a nastepnie zastępczynią starosty jarocińskiego Lidii Czechak [o kobietach na najważniejszych stanowiskach w naszym powiecie - więcej TUTAJ].

 

Sam Żabinski w ubiegłorocznych wyborach kandydował do Rady Powiatu Jarocińskiego. Mandatu jednak nie uzyskał.

 

Kilka miesięcy po wyborach Michał Żabinski otrzymał propozycję objęcia ważnego stanowika w samorządzie Otrowa Wielkopolskiego. Chodzi o funkcję skarbnika. Zastąpi na tym stanowisku Danutę Czajkę, która przechodzi na emeryturę.

Nowy skarbnik ma zostać powołany przez Radę Miejską Ostrowa na najbliższym posiedzeniu, które zaplanowane jest na środę - 30 stycznia.

 

Michał Żabiński ma 41 lat. Mówi o sobie: „Typowy Wielkopolanin”. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na kierunku finanse i bankowość. Ukończył również studia podyplomowe - wycena nieruchomości w Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie oraz Akademię Liderów Samorządowych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Posiada dyplom Ministra Skarbu Państwa kandydata na członka rad nadzorczych w spółkach skarbu państwa. W samorządzie od 2003 roku. Pracował miedzy innymi na stanowisku skarbnika gminy Jarocin i dyrektora Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarocinie. W swojej karierze współpracował również z firmami konsultingowymi, które doradzały samorządom w sprawach związanych między innymi z oświatą. Jego pasją jest historia. Współtworzył grupę rekonstrukcyjną Powstańców Wielkopolskich w Mieszkowie oraz Stowarzyszenia „Jedność”.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2019.01.23

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31