Dostosuj wydruk

Nadal nie ma porozumienia w szpitalu. Pielęgniarki odeszły od łóżek [WIDEO]

Nadal nie ma porozumienia w  szpitalu. Pielęgniarki odeszły od łóżek [WIDEO]

Jarocin. Szpital. Pielęgniarki i położne. Strajk ostrzegawczy.

 

Około 40 pielęgniarek jarocińskiego szpitala odeszło wczoraj od łóżek pacjentów. Biały personel walczy o podwyżki płac już od pięciu lat. Teraz jeszcze powstał spór odnośnie realizacji lipcowego porozumienia podpisanego pomiędzy Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych a ministrem zdrowia.

- Zgodnie z jego zapisami dotychczasowy dodatek dla pielęgniarek zostanie włączony do wynagrodzenia zasadniczego i od 1 września ma ono wzrosnąć o minimum 1.100 złotych brutto miesięcznie - mówi Sławomir Zieliński, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych - koło w Jarocinie.

- Prezes szpitala chce te 1.100 zł pomniejszyć nam o kwotę podwyżki z ubiegłego roku i lipca tego roku czyli około 300 zł - precyzuje związkowiec.

Rozmowy związkowców z szefem szpitala nie przyniosły przełomu. Wczoraj pielęgniarki odeszły od lóżek pacjentów [ZOBACZ TUTAJ]

 

- Niestety nie możemy się dogadać z zarządem szpitala, dlatego musieliśmy się posunąć do takiej drastycznej formy, jaką jest strajk ostrzegawczy. Jest to tylko ostrzeżenie. Proponuję, abyśmy w ciszy zaprotestowali – mówił Sławomir Zieliński, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych koło w Jarocinie.

 

Do protestujących wyszedł prezes szpitala. Leszek Mazurek powiedział, że rozumie postulaty personelu.

 

 

- Pewnie są uzasadnione, tylko termin jest nieszczęśliwy (wybory samorządowe - przyp. red.) – powiedział prezes Mazurek.

Pielęgniarki protest wznowiły na dwa tygodnie przed wyborami [ZOBACZ TUTAJ]

 

Na piątek jest zapowiedziane spotkanie związkowców z zarządem szpitala i przedstawicielami komisji zdrowia rady powiatu.

- Przygotowuje swoje autorskie porozumienie, które zawiera propozycje zbliżone do oczekiwań związków zawodowych. Liczę, że osiągniemy porozumienie. Liczę, że piątek będzie ostatnim dniem tego protestu - mówił Leszek Mazurek. 

Nie chciał powiedzieć, ile może wynieść podwyżka dla pielęgniarek i położnych. Pochwalił także swój personel za zaangażowanie w pracę.

 - Nie chciałbym, żeby obraz waszej dobrej pracy dla szpitala był zamazany tym strajkiem (…) Ciężko pracujecie i są dobre wyniki. Jest akredytacja. Jest to piąty szpital w województwie wielkopolskim, który uzyskał akredytację. Jest się czym szczycić, ale to jest państwa praca.

 

ZOBACZ TAKŻE: - Ten zespół robi rzeczy niewyobrażalne - stwierdził Stanisław Martuzalski, etatowy członek zarządu powiatu jarocińskiego podczas konferencji prasowej, która zwołano w szpitalu.
 

 

autor: Elżbieta Rzepczyk

Źródło:

Dodano: 2018.10.24

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31