Dostosuj wydruk

Tak będzie wyglądała biblioteka w rynku. ZOBACZ PROJEKT

Tak będzie wyglądała biblioteka w rynku. ZOBACZ PROJEKT

Jarocin. Kultura Jarocin. Biblioteka Jarocin. Biblioteka na rynku w Jarocinie. Kamienica nr 17

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jarocinie ujawniła gotowy projekt adaptacji kamienicy nr 17 w rynku. Samorząd kupił obiekt przed rokiem [ZOBACZ WIĘCEJ TUTAJ].

"Projekty wnętrz, rozbudowy i zagospodarowania podwórza zobaczyli radni Rady Miejskiej w Jarocinie. Dawno nie słyszałem tak wielu słów zachwytu nie tylko nad koncepcją architektoniczną, ale i działalnością instytucji kultury. Gratuluję zespołowi Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin na czele z Agnieszka Borkiewicz i Justyna Daniel-Korzyniewska, których strategię rozwoju instytucji dzisiaj uchwaliła Rada Miejska” – pisze w mediach społecznościowych wiceburmistrz Robert Kaźmierczak.

 

Projekt jest wspólnym dziełem architektki Ewy Prellwitz z Poznania i Marceliny Pilarczyk - jarocinianki, która w 2016 roku otrzymała nagrodę burmistrza Jarocina na najlepszą pracę magisterską poświęconą Ziemi Jarocińskiej.

 

Władze miasta zapowiadają, że za kilka dni zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie prac budowlanych. Pierwszy etap adaptacji kamienicy ma być zakończony jesienią. Cała inwestycja będzie trwała do połowy 2019 r.

Przebudowa została dofinansowana kwotą 1,5 mln zł przez Instytut Książki w ramach Programu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. W projekcie uwzględniono wiele sugestii jakie zgłszali zwłaszcza młodzi mieszkańcy miasta.

Na wizualizacjach ich nie widać, ale będą, bo życzą sobie tego młodzi konsultanci - gimnazjaliści i licealiści... Gramofony! A konsultacji było sporo” - dodaje Kaźmierczak.

Obiekt zaistniał już w przestrzeni kulturalnej miasta podczas ubiegłorocznej nocy muzeów [ZOBACZ TUTAJ].

„Przestrzeń, której tak bardzo brakowało naszej młodzieży, przestrzeń, która umożliwi realizację pasji” – tak projektem zachwyca się burmistrz Adam Pawlicki.

A wam jak się podoba koncepcja?

autor: Bartek Nawrocki

Źródło:

Dodano: 2018.02.13

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31