Dostosuj wydruk

Prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Jarocina?

Prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Jarocina?

To może być historyczne wydarzenie w Jarocinie. Jest szansa, że po raz pierwszy miasto odwiedzi urzędujący prezydent. Władze miasta i powiatu zwołały dzisiaj przed południem specjalną konferencję prasową.

- Celem konferencji będzie informacja o wizycie Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy w Jarocinie, który przyjedzie na zaproszenie burmistrza oraz starosty – czytamy w komunikacie Stowarzyszenia Ziemia Jarocińska. O przyjeździe pisze również burmistrz Adam Pawlicki na swoim profilu społecznościowym.

O tym, że prezydent Duda może odwiedzić Jarocin, jako pierwszy informował na początku sierpnia portal jarocinska.pl. [WIĘCEJ TUTAJ]. Zaproszenie głowie państwa wysłali miejscowi działacze PiS-u.

- Wiemy z Kancelarii Prezydenta, że Wielkopolska jest w planach od środy, szczegółów jeszcze nie znamy – mówi nam jeden z działaczy partii. – Nie ważne na czyje zaproszenie przyjedzie - nasze czy burmistrza. Ważne, że będzie.

Cieszycie się?

[AKTUALIZACJA 09:50]

Informacji o wizycie Andrzeja Dudy nie udało nam się potwierdzić w Kancelarii Prezydenta RP.

[AKTUALIZACJA 11:57]

Prezydent Andrzej Duda nie przyjedzie w tym tygodniu do Jarocina. Planowaną na 23 września wizytę odwołano.

„Jako Biuro Szefa Gabinetu Prezydenta RP dołożymy starań, by pan prezydent mógł w nieodległej perspektywie czasowej zapoznać się z problemami i sukcesami mieszkańców Jarocina i okolic, oraz obejrzeć inwestycje o których mowa w panów piśmie” – napisała w liście do burmistrza i starosty Monika Wasilewska, z-ca dyrektora BSGP RP. [CAŁY LIST TUTAJ]

Wkrótce pokażemy materiał wideo z briefingu prasowego w starostwie.  

autor: Bartek Nawrocki

Źródło:

Dodano: 2015.09.21

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31