Dostosuj wydruk

Żółwik zamiast uścisku dłoni na pasowaniu pierwszoklasistów [ZDJĘCIA]

Żółwik zamiast uścisku dłoni na pasowaniu pierwszoklasistów [ZDJĘCIA]

Pasowanie na uczniów zawsze było dla pierwszoklasistów ważnym wydarzeniem. Tym razem jednak odbywa się ono w wyjątkowych warunkach stanu epidemii, dlatego wygląda nieco inaczej.

 

Każdego roku przy okazji Dnia Edukacji Narodowej w szkołach odbywa się pasowanie pierwszoklasistów. W tym roku to najważniejsze dla najmłodszych uczniów wydarzenie musiało odbywać się przy zachowaniu reżimu sanitarno-epidemiologicznego.

 

[co z uroczystością bierzmowania w Mieszkowie, czy sie odbędzie - na ten temat czytaj TUTAJ]

 

Takie pasowanie odbyło się między innymi w Zespole Szkół nr 4 w Jarocinie. Tam zamiast uścisku dłoni był żółwik a zamiast szkolnych tłumów - kameralne spotkanie. Jak jednak podkreślają organizatorzy atmosfera była tak samo jak zawsze podniosła i radosna.

 

Pierwszoklasiści ubrani w galowe stroje najpierw zaprezentowali program artystyczny i złożyć uroczystą przysięgę. Później dyrektor szkoły Iwona Tobolska ogromnych rozmiarów kredką pasowała ich na pełnoprawnych uczniów i przyjmowała do szkolnej społeczności.

 

[nowe zasady pracy szkół - więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ]

 

Organizatorzy uroczystości życzyli wszystkim pierwszakom:

 

„By każdy dzień w szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły”.

 

 

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

autor:

Źródło:

Dodano: 2020.10.17

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31