Dostosuj wydruk

Producent ciepła systemowego i energii w Jarocinie

Producent ciepła systemowego i energii w Jarocinie

Veolia Energia Poznań  jest producentem ciepła systemowego i energii elektrycznej w kogeneracji czyli skojarzeniu (jednoczesnym wytwarzaniu obu rodzajów energii) oraz zarządza siecią ciepłowniczą w stolicy Wielkopolski [WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ][KLIK].

 

 

Poza Poznaniem zarządza także systemami ciepłowniczymi w 34 miejscowościach, m.in. w Jarocinie. W skład instalacji w Jarocinie wchodzą dwa kotły węglowe oraz układ kogeneracyjny na gaz ziemny. Instalacja otrzymała pozwolenie na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza (wydane przez Starostwo Jarocińskie), które zobowiązuje do dotrzymywania standardów emisyjnych w zakresie emisji pyłu, tlenków azotu i dwutlenku siarki - jest to potwierdzane kilka razy w roku przez stosowne pomiary okresowe.

 

CZYTAJ TAKŻE: W powiecie jarocińskim koronwirus nie jest w odwrocie [KLIKNIJ]

 

Kotły węglowe posiadają dwustopniową instalację odpylania o skuteczności powyżej 90%. Na terenie miasta, w zróżnicowanych lokalizacjach,  zainstalowano trzy czujniki mierzące poziom zanieczyszczenia powietrza pyłami PM2.5 oraz PM10 - który można śledzić na stronie internetowej airly.eu.

 

To jeden z przykładów zaangażowania Veolii w walkę ze smogiem i dbałości o poprawę świadomości ekologicznej mieszkańców.

 

 

Artykuł przy współpracy z partnerem akcji Wspieram Jarocińskie. Więcej informacji znajdziesz na stronie:www.energiadlapoznania.pl

 

autor: Artykuł partnera

Źródło:

Dodano: 2020.07.14

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31