Dostosuj wydruk

Ostatni krok Sparty Jarocin do Ekstraligi

Ostatni krok Sparty Jarocin do Ekstraligi

W najbliższą niedzielę, 5 lipca na Stadionie Miejskim w Jarocinie rozegrany zostanie ostatni mecz sezonu I ligi rugby, w którym Sparta Jarocin podejmie Rugby Białystok.

 

 

Trzy weekendy z rzędu na przełomie czerwca i lipca kończą sezon 2019/2020 w I lidze rugby. Przed nami ostatnia, 10. kolejka, w której rozstrzygną się losy mistrzowskiego tytułu i awansu do Ekstraligi. Co najważniejsze – wszystko to stanie się w sportowej rywalizacji w bezpośrednim starciu.

Na pole position przed finiszem sezonu są zawodnicy Sparty Jarocin, którzy dzięki wygranej przed tygodniem w Zielonej Górze z Watahą, utrzymali 5-punktową przewagę nad Rugby Białystok. Beniaminek z Podlasia w miniony weekend mógł odpoczywać, ponieważ Miedziowi Lubin zrezygnowali z wyjazdu na mecz i tym samym wicelider rozgrywek mógł dopisać sobie komplet 5 punktów. Przed dwoma tygodniami oba zespoły pewnie wygrały swoje mecze – Sparta w Jarocinie z Legią Warszawa, a Rugby Białystok również na własnym terenie z Watahą Zielona Góra.

 

 

W pierwszym pojedynku tych drużyn w Białymstoku w październiku ubiegłego roku padł wynik 42:19 dla gospodarzy. Jednak to była jedyna porażka w tym sezonie Sparty, a ekipa z Podlasia zanotowała dwie z AZS AWF Warszawa.

Co zatem musi się stać w niedzielę, aby Sparta awansowała do Ekstraligi? Zespół Bartosza Włodarka jest w dużo lepszej sytuacji niż Rugby Białystok. Goście muszą wygrać za 5 punktów, czyli zdobyć cztery przyłożenia w meczu i wygrać wyższą różnicą punktową niż 7 „oczek”. Każdy inny wynik od wygranej Sparty przez remis, a nawet porażkę różnicą 7 punktów lub mniej, porażkę przy zdobytych czterech przyłożeniach przez Spartę czy porażkę, ale bez zdobycia czterech przyłożeń przez gości premiuje zespół z Jarocina.

 

 

W sprzedaży na to spotkanie zostały ostatnie bilety [LINK TUTAJ].

Początek niedzielnego meczu o 15.00.

autor: Dawid Borucki

Źródło:

Dodano: 2020.07.02

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31