Dostosuj wydruk

Rolnicy będą mogli bezpłatnie oddać folię do utylizacji

Rolnicy będą mogli bezpłatnie oddać folię do utylizacji

Gospodarze sygnalizowali, że nie mają gdzie zutylizować folii rolniczych.

 

 

Był nawet taki okres, że firmy nie odbierały jej nawet za odpłatnością. Rolnicy zwracali się z tym problem do władz samorządowych Kotlina.Wójt twierdził, że zrobi wszystko, aby pomóc producentom rolnym. Pod koniec ubiegłego roku kotliński samorząd przystąpił do programu: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Wtedy konieczne było przeprowadzenie inwentaryzacji odpadów rolniczych. Teraz samorząd pozyskał dofinansowanie na ich utylizację.

 

 

Do gminy trafi dotacja w wysokości 22.500 zł. Za te środki do recyklingu ma trafić 45 ton odpadów: folię rolniczą, folię po balotach sianokiszonek, siatki do owijania balotów, worki po nawozach, sznurki rolnicze, opakowania big bag.

 

O terminie i miejscu przekazaniu odpadów rolnicy zostaną poinformowani przez samorząd.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.


 

autor: Elżbieta Rzepczyk

Źródło:

Dodano: 2020.07.02

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31