Dostosuj wydruk

Na żerkowskie baseny z maseczką na twarzy [SONDA, GALERIA]

Na żerkowskie baseny z maseczką na twarzy [SONDA, GALERIA]

Żerków. Gmina Żerków. Otwarcie basenu.

 

 

Baseny w Żerkowie są jedynym największym akwenem wodnym, z którego można korzystać na naszym terenie w trakcie tegorocznego lata. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju dyrektor obiektu wprowadził szczegółowe zasady kąpieliska. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

 

Od dzisiaj (1 lipca) można już korzystać z żerkowskich basenów. Z powodu trwającej epidemii przygotowane zostały zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Znajdują się w nich zapisy o zachowaniu dystansu społecznego, stosowaniu środków ochrony, obowiązkowej kąpieli pod natryskiem przed wejściem do basenów.

 

KORONAWIRUS. Najnowsze informacje. Nowy przypadek [AKTUALIZACJA].

 

Jednym z zaleceń jest również zasłanianie ust i nosa podczas przemieszczania się po terenie obiektu. Natomiast w trakcie kąpieli nie trzeba zakładać maseczki. Po uzgodnieniach z Powiatowa Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną ustalono, że w tym samym czasie na basenie oraz terenach przyległych będzie mogło przebywać 1500 osób.

 

Zgodnie z wytycznymi dla kąpielisk ogrodzonych z wyznaczonym i kontrolowanym wejściem, ilość osób ustalana jest na podstawie terenu kąpieliska tak, aby na każdą z osób przypadało co najmniej 4 m2 powierzchni. Nie dotyczy to osób wspólnie zamieszkujących. W przypadku basenów żerkowskich jest to 1500 osób. Kontrola ilości osób będzie odbywać się na podstawie wydawanych przy wejściu żetonów. Będzie ich 1500 sztuk. Każdy wchodzący na teren kąpieliska otrzyma żeton, który będzie musiał zwrócić opuszczając kąpielisko - tłumaczy Jacek Maciejewski, dyrektor MCT.

 

 

W tym roku burmistrz Michał Surma wspólnie z radymi podjęli decyzję, że dzieci z gminnych szkół podstawowych oraz przedszkoli otrzymają darmowe bilety. W trakcie otwarcia basenu będzie można również korzystać z oferty restauracji Morena oraz boiska piłki plażowej.

 

Wybory 2020. Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich

 

Ceny biletów i karnetów

 

Karnet i bilet ulgowy przysługują osobom uczącym się, na podstawie okazanej legitymacji szkolnej lub studenckiej.

 

Wstęp bezpłatny:

autor: Karina Muszalska

Źródło:

Dodano: 2020.07.01

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31