Dostosuj wydruk

Nowe osiedle oddane. Rodziny mogą się wprowadzać [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

Nowe osiedle oddane. Rodziny mogą się wprowadzać [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

Dzisiaj - 22 czerwca, przy ulicy Siedlemińskiej w Jarocinie oddanych zostało do użytku 108 mieszkań czynszowych pobudowanych przez Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Lokatorzy długo na to czekali, ponieważ budowa co rusz napotykała jakieś przeszkody.

 

 

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki we współpracy z Jarocińskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego zapowiadał wybudowanie łącznie 366 mieszkań czynszowych na terenie gminy.

 

 

Miały się one znaleźć w następujących lokalizacjach: 96 w Siedleminie, 120 w I etapie przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie, 42 przy ul. Leszczyce w Jarocinie oraz 108 w II etapie przy ul. Siedlemińskiej.

 

[o budowie mieszkań w centum Jarocina czytaj więcej TUTAJ]

 

W założeniach JTBS-u były mieszkania o powierzchni 34 m2 i 55 m2 z indywidualnym ogrzewaniem oraz licznikami wody i prądu, co ma umożliwić lokatorom samodzielne rozliczanie się. Najpierw pobudowane zostało osiedle w Siedleminie. Później przy ulicach Leszczyce i Siedlemińskiej. Z drugim etapem inwestycji przy Siedlemińskiej pojawiły się jednak pewne problemy.

 

 

Wykonawca - poznańska firma Family House latem 2018 roku bez uprzedzeniea, prawie z dnia na dzień opuściła plac budowy [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

Po niespełna roku Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego znalazło wykonawcę - konsorcjum trzech firm z Goliny: Investic Sp. z o.o., PPHU Dorja, Vektor S.C, który podjął się dokończenia inwestycji.

 

[prezes JTBS-u tłumaczy, dlaczego wprowadza kolejną podwyżke czynszu - całą rozmowę przeczytasz TUTAJ]

 

Kiedy wszystko już szło w dobrym kierunku, a roboty się zakończyły, pojawił się kolejny problem - ogłoszono stan epidemii i odbiory, które miały przeprowadzić poszczególne służby, stanęły pod znakiem zapytania [o tym czytaj więcej TUTAJ].

 

 

Wreszcie jednak udało się wszystko dopiąć na ostatni guzik. Podpisano umowy z przyszłymi lokatorami [o tym wiecej czytaj TUTAJ] i dzisiaj - 22 czerwca odbyło się uroczyste oddanie mieszkań do użytku.

 

[AKTUALIZACJA]

 

Ponad 100 rodzin może się już wprowadzać do nowych mieszkań. Osiedle zostało oficjalnie oddane do użytku. Były podziękowania, gratulacje i życzenia, a ksiądz poświęcił nowe lokale.   

 

Burmistrz Jarocina mówił o determinacji z jaką prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Jerzy Wolski dążył do realizacji projektu budowy 366 mieszkań czynszowych na terenie gminy Jarocin.

 

Osiedle oddane właśnie do użytku przy ul. Siedlemińskiej jest ostatnim, które wybudowano w ramach tego dużego projektu. Wykonawcą było konsorcjum trzech firm z Goliny: Investic Sp. z o.o., PPHU Dorja, Vektor S.C.

 

- Ten projekt pokazał, że jeśli jest determinacja, to można nawet tak trudny projekt zrealizować i to z wielkim sukcesem. A sukces polega na tym, że wybudowaliśmy świetniej jakości mieszkania za rozsądną cenę - stwierdził burmistrz Adam Pawlicki.  Dziękuję wszystkim za świetną robotę - dodał.

 

W uroczystości uczestniczyli między innymi: poseł Piotr Kaleta (PiS), Wojciech Caruk, wiceprezesa PFR Nieruchomości oraz Włodzimierz Kocon, wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego.  

 

Symbolicznego podpisania umowy na przydział mieszkania dokonali: prezes JTBS Jerzy Woski oraz nowi lokatorzy - rodzina Kingi i Macieja Gorzelańczyków.

 

Na koniec w niebo wypuszczonych zostało 366 pomarańczowych balonów, które symbolizowały 366 oddanych do użytku mieszkań czynszowych w gminie Jarocin.

 

 

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2020.06.22

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31