Dostosuj wydruk

AWO 2020: Pomóż podopicznym Fundacji "Ogród Marzeń"

AWO 2020: Pomóż podopicznym Fundacji

W Dzień Dziecka rozpocznie się Akcja Wesołych Ogrodników, którą już dziesiąty raz poprowadzi Fundacja „Ogród Marzeń”. Tym razem zbiórka pieniędzy na pomoc podopiecznym fundacji odbędzie się w internecie.

X Akcja Wesołych Ogrodników rozpocznie się 1 czerwca i potrwa miesiąc. Organizatorzy mają nadzieję, że mimo przeciwności uda się zebrać choć trochę funduszy na bieżącą działalność.

 

 

Akcja Wesołych Ogrodników 2020

Pieniądze, które zbiera fundacja potrzebne są na pomoc podopiecznym. Organizacja finansuje turnusy rehabilitacyjne, hipoterapię i inne zajęcia. Dofinansowuje leczenie, zakup leków i środków higienicznych oraz sprzętu.

Tegoroczna Akcja Wesołych Ogrodników miała być wyjątkowa, bo jubileuszowa. Na ulice naszych miejscowości mieli wyjść wolontariusze i zbierać do puszek pieniądze na pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym z naszego terenu. Niestety, plany popsuł wybuch epidemii koronawirusa.

- Mieliśmy wszystko zapięte na ostatni guzik, podogrywane imprezy, rozpoczętą akcję promocyjną, ponad 400 wolontariuszy w gotowości. Tyle samo wypisanych identyfikatorów ze smyczami, naklejki, magnesy i nagle trach - to był dla nas straszny cios - mówi Beata Frąckowiak-Piotrowicz, prezes Fundacji „Ogród Marzeń”.

 

Akcja miała się rozpocząć 21 marca, dzień wcześniej ogłoszono w Polsce stan epidemii.

 

- Liczyliśmy jeszcze, że będziemy mogli przeprowadzić w normalny sposób akcję pod koniec maja. Dziś już wiemy, że nie będzie to możliwe. Musimy jednak coś zrobić. Potrzebujemy pieniędzy na pomoc naszym podopiecznym - dodaje prezeska.

Fundacja postanowiła przenieść Akcje Wesołych Ogrodników do Internetu.

 

- Mamy nadzieję, że mimo trudnej sytuacji w kraju uda nam się zebrać fundusze, by pomagać. Nasi podopieczni potrzebują wsparcia finansowego. Koronawirus nie sprawił, że nagle czują się lepiej. Wręcz przeciwnie, niektórzy znaleźli się w trudniejszej sytuacji. Dlatego ta pomoc jest szczególnie teraz potrzebna.

 

1 czerwca, w dzień dziecka, rozpocznie się wielka zbiórka.

Tego dnia ruszy zbiórka na portalu zrzutka.pl [KLIKNIJ TU JEŚLI CHCESZ PRZEKAZAĆ PIENIĄDZE].

Organizacja zawsze przygotowywała drobny upominek dla tych, którzy wrzucili podczas Akcji Wesołych Ogrodników do puszki banknot. Tym razem, Ci którzy dorzucą się na portalu zrutka.pl wpłatę powyżej 20 zł mogą liczyć na nagrodę. Fundacja przesyłać będzie ją pocztą.

Tradycyjnie ruszyły też już licytacje na Facebooku. Można zdobyć niezwykłe rzeczy: dzieła sztuki, przedmioty użyteczne, prezenty od Prezydenta RP, aktorów, pisarzy.

TUTAJ MOŻESZ LICYTOWAĆ

 

Jeśli ktoś chce może też przelać dowolną kwotę na konto fundacji nr rachunku bankowego:

76 8427 0009 0029 9055 2000 0001z dopiskiem: cele statutowe

Akcja potrwa do końca czerwca.

Osoby, które chciałyby pomóc w inny sposób proszone są o kontakt telefoniczny: 508-318-924. Można też napisać: fundacja@ogrodmarzen.org

autor: Redakcja

Źródło:

Dodano: 2020.05.31

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31