Dostosuj wydruk

Rewitalizacja Jarocina: wielkie rury na rynku [WIDEO]

Rewitalizacja Jarocina: wielkie rury na rynku [WIDEO]

Na jarocińskim rynku od kilku tygodni trwają bardzo intensywne prace modernizacyjne związane z rewitalizacją śródmieścia.

 

 

Przebudowa w centrum Jarocina przebiega zgodnie z planem. Jako pierwsza modernizowana została ulica św. Ducha - od rynku do ul. Poznańskiej. Następnie Wodna, Szpitalna i Wolności. Intensywne prace trwają również na rynku. Wykonawcą jest konsorcjum firm Drobud z Goliny oraz WUPRINŻ z Poznania.

 

W rękawiczkach i maseczkach rozgrzeszą burmistrza.

 

Modernizacja związana jest z projektem „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina”. Gmina postanowiła przy okazji projektu przeprowadzić kompletną rewitalizację śródmieścia. Prace mają się zakończyć do kwietnia 2022 roku. W tym czasie wymieniane i zakładane będą sieci: wodociągowa, kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej, ciepłownicza, gazowa, elektryczna.

 

Poza tym nastąpi montaż nowego oświetlenia i światłowodu. Zwieńczeniem wszystkich prac będą nowe nawierzchnie ulic oraz tereny zielone.

 

Bus uderzył w drzewo. Strażacy wycinali pasażera.

 

Dzisiaj przystąpiono do kolejnych prac. Były one dużym przedsięwzięciem logistycznym. Otóż do Jarocina z Turcji przyjechał transport z rurami o średnicy 2800 mm. To z nich zostanie zbudowany zbiornik retencyjny. Od samego rana przewożone są wspomniane rury z jarocińskiego dworca PKP na rynek.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

autor: Karina Muszalska

Źródło:

Dodano: 2020.05.28

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31