Dostosuj wydruk

Jest komunikat kolei w sprawie zawieszonych kursów pociągów

Jest komunikat kolei w sprawie zawieszonych kursów pociągów

Ze względu na zagrożenie i wprowadzenie ograniczeń dotyczących przemieszczania się na początku kwietnia odwołane zostały niektóre kursy pociągów z Jarocina do Poznania. Czy teraz zostaną one przywrócone - jest komunikat w tej sprawie.

 

 

Samorząd województwa wielkopolskiego, jako organizator przewozów kolejowych, na początku kwietnia podjął decyzję o dalszej korekcie rozkładu jazdy pociągów [więcej czytaj TUTAJ]. Miała ona obowiązywać do odwołania.

 

 

„Ograniczenie do minimum komunikacji kolejowej, a co za tym idzie mobilności mieszkańców jest niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa” - głosił komunikat Kolei Wielkopolskich.
 

 

Minęło półtora miesiąca i samorząd województwa wielkopolskiego podjął decyzję o przedłużeniu ograniczeń w kursowaniu pociągów do 29 sierpnia [wykaz zawieszonych połączeń PONIŻEJ].
 

[jak funkcjonuje komunikacja miejska w stanie epidemii - czytaj więcej TUTAJ]

 

Służby wojewody zaznaczają jednak, że w przypadku wzrostu liczby podróżnych i znoszenia kolejnych ograniczeń są w pełnej gotowości do przywracania poszczególnych połączeń.
 

 

Jednocześnie apelują o monitorowanie sytuacji i przekazywanie do Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskiego informacji związanych z zaspokojeniem potrzeb przewozowych mieszkańców naszego regionu.
 

 

W przypadku przewrócenie poprzedniego rozkładu jazdy pociągów oraz ewentualnych zmianach urząd będzie informował na bieżąco.
 

[gmina bez komunikacji miejskiej - wiecej szczegółów na ten temat TUTAJ]

 

Organizator przewozów prosi jednocześnie o sprawdzanie na bieżąco aktualnego rozkładu jazdy pociągów na stronach przewoźników Polregio oraz Koleje Wielkopolskie oraz na https://portalpasazera.pl/.
 

 

WYKAZ ZAWIESZONYCH POŁĄCZEŃ

Jarocin 9.34 - Poznań Główny 10.31 (będzie kursował w soboty i niedziele)

Jarocin 13.56 - Poznań Główny 15.01

Ostrów Wielkopolski 14.04 9przez Jaricin) - Poznań Główny 15.45

Jarocin 17.59 - Poznań Główny 18.56

Poznań Główny 18.03 - Jarocin 19.04

Jarocin 19.45 - Poznań Główny 20.41

 

NAJNOWSZE WYDANIE GAZETY JAROCIŃSKIEJ JUŻ W SKLEPACH I INTERNECIE - ZOBACZ, O CZYM PISZEMY

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2020.05.19

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31