Dostosuj wydruk

Ulica jeszcze nie do końca przebudowana, a już robi wrażenie [ZDJĘCIA]

Ulica jeszcze nie do końca przebudowana, a już robi wrażenie [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy ulicy Dworcowej w Mieszkowie długo musieli sobie radzić z dziurami nie tylko na drodze, ale i na poboczach. W tym roku wreszcie doczekali się przebudowy. Roboty nie zostały jeszcze skończone, a Dworcowa już wygląda, jak nowa.

 

 

Rozwiązanie problemu fatalnej jakości Dworcowej rozbijało się między innymi o to, że ulica ma dwóch właścicieli - jednym jest gmina Jarocin, a drugim - powiat jarociński.

 

 

W tym roku wreszcie doszło do zjednoczenia sił i za przebudowę zabrało się aż dwóch wykonawców [na ten temat więcej przeczytasz TUTAJ].

 

[kolejna ważna ulica w Jarocinie już prawie przebudowana - czytaj więcej i zobacz efekty prac - TUTAJ]

 

Na gminnym - ponad 600-metrowym odcinku ulicy prowadzącym do dworca PKP najpierw Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wykonało kanalizację deszczową.

 

 

Później na drodze położony został asfalt. Przebudowa obejmowała także wykonanie parkingu na 128 miejsc postojowych oraz chodnika z kostki brukowej.

 

[przebudowali most, któremu groziło zawalenie - szczegóły TUTAJ]

 

Gmina Jarocin przeznaczyła na to zadanie blisko 3,4 milionów złotych. Wykonawca inwestycji - Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Drobud na zakończenie prac ma czas do piątku - 29 maja.

 

 

Tym, jak już teraz wygląda gminny odcinek ulicy pochwalił się w mediach społecznościowych burmistrz Jarocina.

 

 

- Finalizujemy realizację inwestycji, na którą cierpliwie czekali mieszkańcy Mieszkowa. Nowa nawierzchnia, parking, chodnik na ul. Dworcowej. To już nie tylko plany... To się dzieje - napisał Adam Pawlicki i na dowód opublikował kilka zdjęć.

 

 

Podobny zakres ma modernizacja ponad kilometrowego odcinka należącego do powiatu - od skrzyżowania z ulicą Osiecką do przejazdu kolejowego. Tam też projekt zakłada nową nawierzchnię oraz przebudowę i poszerzenie do 2 metrów chodnika.

 

[powiat dostał ponad 8 milionów złotych na przebudowę jednej drogi - zobacz, której TUTAJ]

 

Wykonawcą robót w tym przypadku jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. Kalisz. Koszt inwestycji to blisko 1,8 miliona złotych, z czego ponad 250 tysięcy złotych stanowi dofinansowanie z gminy Jarocin. Termin zakończenia powiatowego odcinka to koniec listopada.

 

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2020.05.12

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31