Dostosuj wydruk

Rewitalizacja Jarocina. Rynek w przebudowie

Rewitalizacja Jarocina. Rynek w przebudowie

Na rynku od kilku tygodni trwają intensywne prace modernizacyjne związane z rewitalizacją śródmieścia. Budowa kanalizacji sanitarnej trwa również na innych ulicach.

 

 

Prace modernizacyjne w centrum Jarocina przebiegają zgodnie z planem. Początkowe obawy, czy tak będzie w obliczu ograniczeń związanych ze stanem epidemii panującej w kraju, okazały się niesłuszne. Gdzie możemy teraz spotkać ekipy wykonawcy?

 

 

W tym roku inwestycja obejmie swoim zasięgiem 20 ulic, w tym rynek. Jako pierwsza modernizowana została ulica św. Ducha - od rynku do ul. Poznańskiej. Następnie Wodna, Szpitalna i Wolności. Intensywne prace trwają też na rynku. Wykonawcą jest konsorcjum firm Drobud z Goliny oraz WUPRINŻ z Poznania.

 

 

Modernizacja związana jest z projektem „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina”. Gmina postanowiła przy okazji projektu przeprowadzić kompletną rewitalizację śródmieścia. Prace mają się zakończyć do kwietnia 2022 roku. W tym czasie wymieniane i zakładane będą sieci: wodociągowa, kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej, ciepłownicza, gazowa, elektryczna.

 

 

Poza tym nastąpi montaż nowego oświetlenia i światłowodu. Zwieńczeniem wszystkich prac będą nowe nawierzchnie ulic oraz tereny zielone.

 

 

Docelowo całość inwestycji obejmie następujące ulice:

 

Rynek, Kościelna, św. Ducha (od rynku do rzeki Lipinki), Targowa, Łąkowa, Wodna (od ul. Śródmiejskiej do rzeki Lipinki), Szpitalna, Śródmiejska, Hallera, Wolności, Barwickiego, Wąska, Mała, Krótka, Paderewskiego (od Wrocławskiej do kościoła Chrystusa Króla), Dąbrowskiego (od Wrocławskiej do wysokości budynku nr 10), Wrocławska (od rynku do wysokości budynku nr 65).

 

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA RYNKU I OKOLICZNYCH ULICACH

 

autor: Artykuł partnera

Źródło:

Dodano: 2020.04.29

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31