Dostosuj wydruk

Pani Marianna skończyła 105 lat!!! [WIDEO]

Pani Marianna skończyła 105 lat!!! [WIDEO]

Gmina Żerków. Najstarsza mieszkanka gminy Żerków. 

 

 

Dzisiaj swoje urodziny obchodzi najstarsza mieszkanka gminy Żerków. Pani Marianna Pałgan skończyła 105 lat! Niestety ze względu na panującą epidemie koronawirusa, nie mogliśmy osobiście złożyć życzeń jubilatce.

 

 

Jest silną kobietą. W wieku 101 lat przeszła bez komplikacji operację wszczepienia endoprotezy biodra. Lekarze zdziwieni jej dobrymi wynikami, podjęli decyzję o przeprowadzeniu zabiegu. Jak się okazało już następnego dnia pani Marianna wstała na nogi zgodnie z zaleceniami lekarza. Lubi sobie od czasu do czasu wypić nalewkę.

 

 

Urodziła się 28 marca w Śmiełowie. Miała czworo dzieci. Jej mężem był Stanisław Pałgan. Przez większość swojego życia ciężko pracowała, najpierw w majątku hrabiego, który często nie wypłacał jej zarobionych pieniędzy. W czasie wojny sama utrzymywała całą rodzinę, ponieważ Stanisław Pałgan został wywieziony na roboty do Niemiec. Do cukrowni w Witaszycach chodziła na pieszo, po pracy wracała do domu i zajmowała się gospodarstwem. Wszędzie jeździła rowerem. Pokonywała nim trasy do Jarocina i do Pyzdr wioząc przewieszone przez ramę prosięta.

 

 

Niestety obecna sytuacja sprawiła, że nie możemy odwiedzić naszej Jubilatki. Relacje z naszej wizyty sprzed roku można zobaczyć TUTAJ.  O jej 105 urodzinach nie zapomniał burmistrz Żerkowa, Michał Surma, który przesłał jej życzenia.

 

Pani Mariannie życzymy więc zdrowia i spokoju!

 

Wesprzyj zbiórkę na rzecz szpitala. Kliknij w zdjęcie!

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

autor: Karina Muszalska

Źródło:

Dodano: 2020.03.29

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31