Dostosuj wydruk

Dostarczają decyzje podatkowe. Czy są oryginalne - urząd wyjaśnia

Dostarczają decyzje podatkowe. Czy są oryginalne - urząd wyjaśnia

Mieszkańcom miasta i gminy Jarocin dostarczane są decyzje podatkowe na 2020 rok. Podpis pod dokumentami budzi jednak wątpliwości.

 

 

Tak, jak w ubiegłych latach decyzję otrzymuje każdy współwłaściciel nieruchomości. Na każdym dokumencie jest indywidualny numer rachunku, na który należy wpłacić należny podatek.

 

 

[skarbówka przypomina o nowycm terminie dla podatników - szczegóły TUTAJ]

 

 

Mieszkańców niepokoi jednak podpis pod dokumentem osoby upoważnionej do jego wydania, który wygląda tak, jakby pismo nie było oryginałem a kopią.

 

 

[wyższe stawki podatku od nieruchomości w gminie Jarocin - dlaczego i od kiedy - czytaj TUTAJ]

 

 

Dlatego Urząd Miejski w Jarocinie wydał w tej sprawie komunikat:

 

 

„W związku z wieloma pytaniami wyjaśniamy kwestie podpisywania decyzji podatkowych. Zgodnie z art. 210 § 1a. „decyzja w sprawie ustalenia zobowiązania podatkowego w podatku od nieruchomości, podatku rolnym lub podatku leśnym, w tym w formie łącznego zobowiązania pieniężnego, sporządzana z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego, może zamiast podpisu własnoręcznego osoby upoważnionej do jej wydania, zawierać podpis mechanicznie odtwarzany lub nadruk imienia i nazwiska wraz ze stanowiskiem służbowym”.

W związku z powyższym decyzje podatkowe mają podpis mechanicznie odtwarzany (faksymile - przyp. red.) i nie są one kserokopią” - głosi komunikat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  Redakcja

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2020.02.14

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31