Dostosuj wydruk

Ruszyła wielka przebudowa centrum Jarocina

Ruszyła wielka przebudowa centrum Jarocina

Rozpoczęła się największa w tym rejonie miasta przebudowa sieci podziemnych. Swoim zasięgiem obejmie 20 ulic w śródmieściu Jarocina, w tym rynek. Ekipy wykonawcy właśnie weszły na plac budowy - od czego zaczęli?

 

 

Inwestorem jest gmina Jarocin poprzez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Będą wymieniane i zakładane sieci - wodociągowa, kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej, ciepłownicza i gazowa.

 

 

Poza tym nastąpi montaż nowego oświetlenia i światłowodu. Zwieńczeniem wszystkich prac będą nowe nawierzchnie ulic oraz tereny zielone [więcej na temat inwestycji i opinii mieszkańców czytaj TUTAJ].

 

 

[wielkie kałuże wody na nowej jezdni - wykonawca tłumaczy - szczegóły TUTAJ]

 

 

Przebudowa ma potrwać do kwietnia 2022 roku. Wykonawcą jest konsorcjum firm Drobud z Goliny oraz WUPRINŻ z Poznania.

 

 

Ekipy robotników weszły właśnie na ulicę św. Ducha. Jej odcinek od rynku do ul. Poznańskiej ma być przebudowywany w pierwszej kolejności.

 

 

[nowe drogi, chodniki i ścieżki - gdzie, kiedy i za ile - szczegóły TUTAJ]

 

 

 

- Właśnie otrzymałam komunikat od wykonawcy, że rozpoczynają prace rozbiórkowe nawierzchni na ulicy św. Ducha - informuje Elżbieta Kostka, wiceprezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie.

 

 

Następne prace budowlane planowane są na ulicach:

Kościelnej, Targowej, Wodnej (na odcinku od ul. Śródmiejskiej do ul. Wojska Polskiego), Śródmiejskiej (na odcinku od Rynku do ul. Wojska Polskiego), Szpitalnej oraz Rynku (od strony ul. św. Ducha).

 

 

[zaskakujące plany inwestycyjne burmistrza Jarocina - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Docelowo całość tego etapu inwestycji swoim zakresem obejmie:

Rynek oraz ulice: Kościelna, św. Ducha (od Rynku do rzeki Lipinki), Targowa, Łąkowa, Wodna (od ul. Śródmiejskiej do rzeki Lipinki), Szpitalna, Śródmiejska, Hallera, Wolności, Barwickiego, Wąska, Mała, Krótka, Paderewskiego (od Wrocławskiej do kościoła Chrystusa Króla), Dąbrowskiego (od Wrocławskiej do wysokości budynku nr 10), Wrocławska (od Rynku do wysokości budynku nr 65).

 

 

Inwestycja w centrum Jarocina jest jednym z pięciu zadań w ramach dużego projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Jarocin”, którego wartość szacuje się na 225 milionów złotych. Na wykonanie przedsięwzięcia PWiK pozyskał dofinansowanie unijne w wysokości 128 mln zł.

 

 

Najnowsze wydanie "Gazety Jarocińskiej" - a w niej - kliknij TUTAJ

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  Redakcja

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2020.02.12

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31