Dostosuj wydruk

Nowa dyrektor przeprasza swoich wyborców

Nowa dyrektor przeprasza swoich wyborców

Była radną. Jest sołtyską. Teraz przed nią kolejne wyzwanie. Beata Skowrońska została dyrektorką biblioteki w Kotlinie.

 


Posadę objęła po Elżbiecie Mikołajczak, która odeszła na emeryturę. Kotlińską placówką kierowała 36 lat.

 

Wójt Mirosław Paterczyk zdecydował, że nie będzie rozpisywał konkursu, a obowiązki powierzy Beacie Skowrońskiej, bibliotekarce ze Sławoszewa.

 

- Chciałem, aby to stanowisko zajmowała osoba doświadczona, znająca specyfikę biblioteki i przy okazji nada nowego ducha placówce. Pani Beata zna środowisko, nie będzie się uczyć. Sądzę, że jest to dobre rozwiązanie, które będzie procentować w przyszłości - uważa wójt Kotlina.

 

Beata Skowrońska z placówką w Sławoszewie jest związana 16 lat. Cieszy się, że wójt powierzył jej stanowisko dyrektora biblioteki. Posadę przyjęła jako nowe wyzwanie.

 

- Chciałabym, żeby biblioteka z całym swym dorobkiem i powagą była również postrzegana jako modne miejsce na: książkę, informację, edukację, kulturę i regionalizm. Chodzi o to , żeby w odbiorze społecznym pozostawała jako nowoczesna instytucja - mówi nowa szefowa kotlińskiej placówki.

 

 

Przepisy zabraniają, aby dyrektor gminnej instytucji był radnym w tym samym samorządzie. Skowrońska z żalem złożyła rezygnację z mandatu.

 

- Niestety nie można mieć wszystkiego. W dalszym ciągu będę trzymała rękę na pulsie - jako sołtys i dbała o ciągły rozwój naszej miejscowości, żeby mieszkańcom żyło się lepiej, nasza wieś piękniała, a biblioteka była miejscem spotkań i integracji wszystkich mieszkańców. Przepraszam moich wyborców, których zawiodłam. Moja praca jest również bardzo ważna - mówi Skowrońska.

 

Radną była pięć lat. W ubiegłym roku została wybrana na wiceprzewodniczącą rady [ZOBACZ TUTAJ]

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci

 

autor: Elżbieta Rzepczyk

Źródło:

Dodano: 2019.12.01

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31