Dostosuj wydruk

Policja, ochrona i SOP. Kto zapewniał bezpieczeństwo prezydentowi? [ZDJĘCIA]

Policja, ochrona i SOP. Kto zapewniał bezpieczeństwo prezydentowi? [ZDJĘCIA]

W czasie wizyty prezydenta w Jarocinie agenci ochrony nie opuszczali Andrzeja Dudy ani na krok. Byli wszędzie. Środki bezpieczeństwa w czasie pobytu głowy państwa w naszym mieście zrobiły wrażenie na wszystkich - policja, radiowozy, wozy straży pożarnej i karetka pogotowia.

 

 

Prezydentowi towarzyszyli agenci Służby Ochrony Państwa. To oni - nieumundurowani - zapewniali bezpośrednie bezpieczeństwo Andrzejowi Dudzie na sali oraz w czasie wjazdu i wyjazdu kolumny prezydenckiej, kiedy obstawiali jadące w niej samochody.

 

Bezpośrednią relację z pobytu Andrzeja Dudy w naszym mieście - zobacz TUTAJ.

 

Największe wrażenie na uczestnikach spotkania zrobili jednak ci, którzy mieli mundury SOP-u oraz zamaskowane twarze.

 

 

[wzmożone kontrole policji na drogach - zobacz kiedy TUTAJ]

 

 

 

- Aż ciarki przechodzą, jak się na nich patrzy. Człowiek jednak czuje respekt, bo nie wiadomo, co taki zamaskowany agent może ci zrobić - stwierdziła kobieta, którą spotkaliśmy na holu Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie, gdzie odbywało się spotkanie prezydenta z mieszkańcami. Na tym samym holu, na którym stał zamaskowany SOP-owiec.

 

 

Drugą niecodzienną sytuacją, z jaką spotkali się wchodzący na salę, była kontrola osobista, którą przeprowadzali funkcjonariusze policji. Nie tylko sprawdzali wnoszone torby, ale inne przedmioty. Badali też każdego za pomocą wykrywacza metali.

 

 

[o wizycie prezydenta w Jarocinie szeroko pisaliśmy TUTAJ, obejrzyj także relację VIDEO]

 

 

Agenci ochrony prezydenta byli w Jarocinie już na kilka dni przed przyjazdem Andrzeja Dudy [więcej czytaj TUTAJ].

 

 

- Przetrząsnęli nam całą szkołę od podszewki. Zajrzeli w każdy kącik - przyznaje jeden z pracowników Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie. - Sprawdzali dosłownie wszystko, każdą rurkę, kazali usunąć śmietniki. To był jakiś obłęd. Ale widocznie tak musi być - dodaje.

 

 

 

W zabezpieczenie wizyty w Jarocinie i ochronę Andrzeja Dudy zaangażowanych było kilkudziesięciu policjantów z komendy wojewódzkiej i powiatowej oraz co najmniej tylu funkcjonariuszy SOP-u.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2019.11.09

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31