Dostosuj wydruk

WYBORY PARLAMENTARNE 2019. Zaskakująca decyzja wiceburmistrza [SONDA]

WYBORY PARLAMENTARNE 2019. Zaskakująca decyzja wiceburmistrza [SONDA]

Wybory Parlamentarne 2019. Wiadomość z ostatniej chwili - wiceburmistrz Bartosz Walczak zwołał konferencję prasową, na której ogłosił swoją decyzję w sprawie kandydowania w tegorocznych wyborach parlamentarnych. To, co powiedział zaskoczyło wszystkich.

 

 

Wiceburmistrz Bartosz Walczak zadeklarował swój start w tegorocznych wyborach parlamentarnych z 2 miejsca listy komitetu Bezpartyjni i Samorządowcy. Był jednak pewien problem - w okręgu 36 Kalisz lista tego komitetu nie została do tej pory zarejestrowana. Cały czas trwa sprawdzania podpisów poparcia, które zostały pod nią złożone [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

Dla Walczaka nie ma to jednak już najmniejszego znaczenia. Na konferencji prasowej poinformował bowiem, że rezygnuje z kandydowania. Jednak nie to było najbardziej zaskakujące.

 

 

[więcej mieszkań chronionych w Jarocinie i nowe miejsce dla potrzebujących - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Otóż wiceburmistrz zaapelował, aby w wyborach poprzeć kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości Lidię Czechak. Tymczasem w ubiegłym tygodniu deklarował: Nie chcę brać udziału w partyjnych gierkach i układach. Jestem zmęczony nieustanną wojną polsko-polską. Chcę współdziałać, nie rywalizować!  Zrobię to z ruchem „Bezpartyjni Samorządowcy”

 

Teraz najwyraźniej zmienił zdanie. Warto dodać, że burmistrz Adam Pawlicki, który jest szefem Walczaka, należy do partii Jarosława Gowina, ktora de facto rządzi w koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. 

 

 

 

- Wszystkie ręce na pokład. Apelują też do pozostałych kandydatów, żeby zrobili to samo. Zjednoczmy swoje siły i poprzyjmy kandydatkę z Jarocina, która ma największe szanse na mandat posła - stwierdził Bartosz Walczak.

 

 

Internauci portalu jarocinska.pl pytani o to, który z jarocińskich kandydatów na posła ma największe szanse na mandat, Walczakowi dali zaledwie 6 procent. W rankingu prowadzi kandydatka PiS. 

 

 

[burmistrz znalazł sposób na smród, który nie daje żyć mieszkańcom - szczegóły TUTAJ]

 

 

Obecny na konferencji burmistrz Adam Pawlicki dodał, że kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości popiera całe stowarzyszenie Ziemia Jarocińska.

 

 

- Robimy to dla Jarocina, ponad podziałami. Dla nas hierarchia jest taka - na pierwszym miejscu Jarocin i jego mieszkańcy, później stowarzyszenie, a na końcu nasze prywatne ambicje - stwierdził Adam Pawlicki.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

 

 

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2019.09.09

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31