Dostosuj wydruk

Wybory parlamentarne 2019. Krzysztof Kłosowski kandydatem na posła z Lewicy

Wybory parlamentarne 2019. Krzysztof Kłosowski kandydatem na posła z Lewicy

WYBORY PARLAMENTARNE 2019. Kolejne ugrupowanie ogłosiło swój start w jesiennych wyborach parlamentarnych. Tym razem to Zjednoczona Lewica, w skład której wchodzą: Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna i Razem. W Jarocinie odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono kandydata na posła z Jarocina.

 

 

Z okręgu 36, do którego należy powiat jarociński do tej pory oficjalny start w wyborach ogłosili kandydaci dwóch ugrupowań.

 

 

[gmina dofinansuje remont kolejnego zabytkowego kościoła - więcej czytaj TUTAJ]

 

 

Prawo i Sprawiedliwość w Jarocinie wystawiło - starostę Lidię Czechak - na 6 miejscu oraz przewodniczący rady powiatu Jan Szczerbania - na 22 pozycji [więcej czytaj TUTAJ].

 

 

Swojego kandydata z Jarocina ogłosiła także Platforma Obywatelska. Jest nim były starosta i burmistrz Jarocina a obecnie radny powiatowy Stanisław Martuzalski [o rozpoczęciu kampanii tego kandydata czytaj TUTAJ].

 

 

[potrzebna pomoc w ratowaniu zdrowia i życia chorego na raka - zobacz, jak sie możesz przyłączyć do akcji - szczegóły TUTAJ]

 

 

Okazuje się, że to nie zamyka listy osób z Jarocina, które w wyborach parlamentarnych będą się ubiegały o mandat posła.

 

 

Kolejnego kandydata ogłosiła Zjednoczona Lewica, która skupia trzy ugrupowania: Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna i Razem.

 

 

Na konferencji prasowej przed jarocińskim ratuszem o starcie w wyborach oficjalnie powiadomił lider listy Zjednoczonej Lewicy w okręgu 36 Kalisz - Wiesław Szczepański. Ogłosił on, że miejsce 8 na liście ma Krzysztof Kłosowski z Jarocina.

 

 

[mieszkańcy Potarzycy mieli powody do świętowania - o tym czytaj TUTAJ]

 

 

Przypomnijmy, że Kłosowski był już posłem - w kadencji 2011 - 2015. Startował wówczas z Ruchu Palikota i uzyskał 13.080 głosów poparcia. Dzięki temu, jako szerzej nieznany przedsiębiorca, został wybrany, a Jarocin pierwszy raz od kilkunastu lat, znów miał swojego przedstawiciela w sejmie. Jego aktywność jednak, zwłaszcza w swoim okręgu wyborczym, spotykała się czasem z krytyką [więcej czytaj TUTAJ]

 

 

Jak będzie teraz - okaże się 13 października, kiedy pójdziemy do urn i wybierzemy nowy parlament.

 

 

Krzysztof Kłosowski (Lewica) zapowiedział, że jego kampania będzie przede wszystkim bezpośrednia, a to znaczy, że stawia na spotkania z wyborcami, między innymi w ich domach.

 

 

Zaznaczył też, że, jeśli chodzi o Jarocin w pracy parlamentarnej chciałby się skupić na staraniach o kontynuację budowy drogi S11. - Stawiam też na ekologię i ochronę środowiska. Będę walczył między innymi o wymianę pieców - zapowiada.

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2019.08.30

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31