Dostosuj wydruk

Kilkunastotonowy TIR w rękach burmistrza Jarocina

Kilkunastotonowy TIR w rękach burmistrza Jarocina

Na parkingu Zakładu Gospodarki Odpadami odbyła się prezentacja nowego pojazdu, który zakupiła spółka. Pokaźnych rozmiarów MAN wyglądał bardzo okazale. Zanim prezes ZGO zdążył jednak powiedzieć do czego będzie służył i jakie ma wyposażenie, za kierownicą pojazdu usiadł - wyraźnie zadowolony i nie mniej chyba zaciekwiony - burmistrz Adam Pawlicki.

 


Nowy ciągnik siodłowy kosztował Zakładu Gospodarki Odpadami ponad 0,5 miliona złotych. Pojazd ma samowyładowczą naczepę i będzie służył do przewożenia odpadów. Ciężarowy MAN jest drugim tego typu pojazdem we flocie ZGO.
 

 

Do jarocińskiego ZGO przywożone są śmieci z 19 wielkopolskich gmin. Często są one oddalone od Jarocina o kilkadziesiąt kilometrów. Dlatego konieczne było utworzenie w niektórych z nich stacji przeładunkowych.
 

 

[o umowie, która zaowocuje produkcją prądu, a którą podpisał prezes ZGO - czytaj TUTAJ]

 

 

I właśnie do przewożenia odpadów z dwóch takich stacji - w Mateuszewie w gminie Śrem oraz w Dobrej Nadziei w gminie Pleszew - przeznaczony będzie nowy pojazd.
 

 

[gminna spółka chce oszczędzać wodę - zobacz, ile musi wcześniej zainwestować - szczegóły TUTAJ]

 

 

W czasie prezentacji pojazdu za jego kierownicą jako pierwszy zasiadł burmistrz Adam Pawlicki. Włodarz gminy znany jest z zainteresowania dużymi pojazdami. Nie pierwszy raz siada za kierownicą samochodu zakupionego na potrzeby gminnych jednostek. Wcześniej były to między innymi miejskie autobusy [na ten temat pisaliśmy między innymi TUTAJ].

 

Nowy ciągnik siodłowy zakupiony przez ZGO

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2019.08.07

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31