Dostosuj wydruk

Pięknieje podjarocińska wieś. Kolejne pieniądze. Na co tym razem?

Pięknieje podjarocińska wieś. Kolejne pieniądze. Na co tym razem?

Dopiero co za upiększanie swojej miejscowości dostali nagrodę w konkursie „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa”. Na swoje projektu pozyskują dodatkowe pieniądze z różnych źródeł. W ostatnim czasie na konto wsi wpłynęło kolejnych 30 tysięcy. Na co tym razem?

 

 

W konkursie „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa” w kategorii „Najciekawszej inwestycji zrealizowanej w województwie wielkopolskim z udziałem środków funduszu sołeckiego” trzecie miejsce zajął projekt „Rewitalizacja stawu wiejskiego w Łuszczanowie wraz z doposażeniem infrastruktury rekreacyjno-edukacyjnej”.

 

 

A to jeszcze nie wszystko. W kategorii „Najaktywniejszy mieszkaniec wsi w województwie wielkopolskim” drugie miejsce zajął Łukasz Witczak, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Integracji i Rozwoju Wsi Łuszczanów, który jest inicjatorem i pomysłodawcą większości przedsięwzięć realizowanych w tej miejscowości [więcej na temat zdobytych nagród - czytaj więcej TUTAJ].

 

 

[nowości w szkołach - od kiedy i jakie - zobacz szczegóły TUTAJ]

 

 

Z wyróżnieniami wiązały się konkretne nagrody finansowe. Za trzecie miejsce Łuszczanów otrzymał 2.300 złotych. Z kolei za drugą pozycję Łukasz Witczak zyskał 1.200 złotych.

 

 

„Wracamy z nagrodami finansowymi w łącznej wysokości 3500 zł, które zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby sołectwa” - napisał w mediach społecznościowych sołtys Łuszczanowa Paweł Adamkiewicz.

 

 

[o sukcesie uczniów z Łuszczanowa - czytaj TUTAJ]

 

 

Z wyróżnieniami przywiezionymi z Lichenia zbiegła się wiadomość, że społecznicy z Łuszczanowa otrzymali kolejne dofinansowanie. Tym razem projekt „Modernizacja placu zabaw w Łuszczanowie” znalazł się na 2 miejscu listy rankingowej w IX edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” (lista ma ok. 250 pozycji).

 

 

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego dołoży do placu zabaw kwotę 30 tysięcy złotych. Kolejne 25 tysięcy dołoży gmina Jarocin, a pozostałą cześć kosztów sołectwo Łuszczanów zabezpieczyło z funduszu sołeckiego, jako wkład własny w konkursie.

 

 

[place zabaw i miejsca rekreacji powstana także w innych miejscach - zobacz gdzie TUTAJ]

 

 

Na profilu Łuszczanowa w mediach społecznościowych inicjatorzy przedsięwzięcia napisali:

 

 

„Kolejny etap procesu odnowy wsi polegać będzie na modernizacji placu zabaw w centrum miejscowości. Uwspółcześnienie i podniesienie walorów estetycznych nastąpi poprzez wymianę urządzeń zabawowych wyposażenia placu, natomiast unowocześnienie i podniesienie walorów użytkowych planuje się przeprowadzić za pomocą montażu na urządzeniach zabawowych wysokowydajnych, sterowanych czujnikiem, reflektorów solarnych oraz przede wszystkim - czujnika jakości powietrza wraz z instalacją fotowoltaiczną. Powstanie w ten sposób inteligentny plac zabaw, informujący użytkowników o poziomie zapylenia i minimalizujący ryzyko dewastacji w porze nocnej.”

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2019.07.16

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31