Dostosuj wydruk

Uczcili urodziny uniwersytetu. Być może to przyszli studenci

Uczcili urodziny uniwersytetu. Być może to przyszli studenci

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu obchodzi 100 rocznicę działalności. Z tej okazji ogłoszono konkurs, w którym dzieci - przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych - mogły uczcić święto jubilata. Kto się zgłosił o dostał nagrodę?

 

 

Zasadniczym celem, który chciał osiągnął marszałek województwa wielkopolskiego - organizator konkursu - było zainteresowanie uczniów i przedszkolaków historią oraz tradycją poznańskiego uniwersytetu, jego patronem - Adamem Mickiewiczem, a także absolwentami.

 

 

Wśród uczestników konkursu byli między innymi uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łuszczanowie [o sukcesie i nagrodzie dla mieszkańców Łuszczanowa czytaj TUTAJ]. Być może przyszli studenci UAM-u.

 

 

[pojechali na konwencję PiS-u do Katowic, czy wystartują w wyborach - na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Jedna z uczennic - Amelia Wachowiak z klasy IV znalazła się wśród nagrodzonych. Przygotowując rymowankę na temat UAM-u zdobyła zaszczytne I miejsce.

 

 

Ogłoszenie wyników odbyło się na uroczystej gali wręczenia nagród i wyróżnień na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu.

 

 

[Jarocin Festiwal 2019. Przygotowania idą pełną parą - zobacz szczegóły TUTAJ]

 

 

Ponad to w konkursie wytypowano dziesięć najlepszych prac reprezentujących Niepubliczną Szkołę Podstawową w Łuszczanowie w różnych kategoriach wiekowych. I tak:

 

Przedszkole: Gabriela Cieślak Szymon Grzempowski

 

Klasy I-IV: Amelia Wachowiak Jakub Grzempowski Joanna Łączniak Jacek Bierła

 

Klasy V-VIII: Wiktoria Góral Maja Trzmiel Karolina Stachowiak

 

Gimnazjum: Aleksandra Działoszyńska

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2019.07.12

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31