Dostosuj wydruk

Ławka naładuje ci telefon? Tak, bo to sprytna ławka

Ławka naładuje ci telefon? Tak, bo to sprytna ławka

Dookoła coraz więcej rozwiązań, które mają nam ułatwić życie. W sklepie możemy zapłacić telefonem a zakupy zrobić przez internet. Do tego wszystkiego jednak potrzebna jest energia. I tu kolejne ułatwienia, bo już nie potrzeba kabla i wtyczki wkładanej do gniazdka. W Jarocinie pojawią się ławki, które będą…. ładowały urządzenia potrzebujące energii, na przykład telefony. Jak to działa i jak wygląda?

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła w pożarze dach nad głową - zobacz, jak jej pomóc TUTAJ]

 

 

Ławki zostaną postawione przy szkołach średnich - Zespołach Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i nr 2 w Jarocinie (na dziedzińcu przylegającym do obu szkół), przy Liceum Ogólnokształcącym w Jarocinie oraz przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach.

 

 

[susza wyrządziła szkody w twoim gospodarstwie - pospiesz się i złóż wniosek o ich oszacowanie - szczegóły TUTAJ]

 

 

Zamontowane w nich panele zasilane energią słoneczną pozwolą ładować telefony czy laptopy poprzez porty USB. Ławki wyposażono także w stacje do ładowania bezprzewodowego. Urządzenia mają umożliwić ciągłe ładowanie przez co najmniej 10 godzin dziennie. "Sprytne" ławki mają być także wyposażone w czujniki smogu oraz stojaki na rowery.

 

 

[unieważniony konkurs na dyrektora szkoły - dlaczego i co dalej - szczegóły TUTAJ]

 

 

Ławki solarne dla szkół powiatowych zostaną zakupione przez starostwo za 75 tys. zł, z czego 37,5 tys. zł (50% wartości) to dofinansowanie przyznane przez zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu dofinansowanie.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2019.07.06

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31