Dostosuj wydruk

Na ten podpis wszyscy czekali. Wart jest niemal 1,5 miliona złotych

Na ten podpis wszyscy czekali. Wart jest niemal 1,5 miliona złotych

Burmistrz Adam Pawlicki złożył swój podpis pod umową, która pozwoli na połączenie dwóch odcinków ścieżki rowerowej z Jarocina do Żerkowa. Jeszcze niedawno całkiem realny był zupełnie inny scenariusz.

 

 

To, że ścieżka rowerowa między Jarocinem a Żerkowem jest bardzo potrzebna nikomu nie trzeba tłumaczyć. Tym bardzie dziwią problemy, które pojawiły się po drodze do jej powstania.

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła dach nad głową w pożarze - zobacz, jak jej pokmóc TUTAJ]

 

 

Najpierw - za starosty Stanisława Martuzalskiego - przebudowano drogę powiatową Jarocin - Żerków, ale ścieżka - nie wiedzieć dlaczego - nie powstała.

 

 

Później władze wszystkich trzech samorządów - żerkowskiego, jarocińskiego i powiatowego - ze starostą Bartoszem Walczakiem - doszły do wniosku, że trzeba ją pobudować i zawarli w tej sprawie porozumienie podpisane na żerkowskim rynku [więcej czytaj TUTAJ].

 

 

Później jednak - po tym, jak odwołano Bartosza Walczaka ze stanowiska - nastąpił pamiętny rozbrat między gminą a powiatem. I porozumienie zostało odłożone do szuflady.

 

 

[powiatowi radni obradują w trybie nadzwyczajnym - zobacz nad czym]

 

 

A burmistrz Adam Pawlicki podjął decyzję, że będzie budował swoją ścieżkę - od Jarocina do granic gminy, czyli ostatnich zabudowań w Wilkowyi.

 

 

Ale w międzyczasie znowu - tym razem w wyniku ubiegłorocznych wyborów samorządowych - zmieniła się władza w powiecie. Stery przejęły kobiety - starostą została Lidia Czechak (PiS) a jej zastępczynią Katarzyna Szymkowiak (PSL).

 

 

Okazało się, że jest to „dobra zmiana” dla ścieżki, ponieważ władze powiatu dogadały się z władzami gminy i zapaliło się „zielone światło” dla tej inwestycji.

 

 

Ścieżkę od strony Żerkowa zaczęły wspólnie budować dwa samorządy - powiatowy i żerkowski [szczegóły zobacz TUTAJ]. A co ze stroną jarocińską?

 

 

Najpierw zostały uzgodnione wstępną warunki porozumienia, później rada miejska uchwaliła dofinansowanie do odcinka między Jarocinem a mostem w Wilkowyi w wysokości blisko 1,5 miliona złotych, a teraz ostatecznie przypieczętował to podpis włodarza gminy.

 

 

Adam Pawlicki na profilu w mediach społecznościowych napisał:

 

 

Cały czas w pracy, cały czas w biegu, pełno spotkań i spraw, dlatego dziś, właśnie w Wilkowyi, podpisałem umowę, dzięki której Gmina Jarocin wesprze budowę ścieżki rowerowej z Jarocina do Wilkowyi kwotą blisko 1,5 mln złotych!

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2019.06.17

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31