Dostosuj wydruk

Radny PiS w akcji. "To nie przystoi radnemu" [ZOBACZ WIDEO]

Radny PiS w akcji.

Nie pierwszy raz dyskusja radnych podczas posiedzenia w jarocińskim Ratuszu miała momentami zupełnie absurdalny przebieg. Tym razem dużym przyczynkiem do tego stały się zaskakujące wypowiedzi radnego Zbigniewa Surdukowskiego, kandydata PiS-u na burmistrza Jarocina w ubiegłorocznych wyborach samorządowych i szefa jarocińskiego KRUS-u. Gdzie się kończy powaga rady, a zaczyna groteska - oceńcie sami.

 

Najwięcej absurdalnbych sytuacji miało miejsce w czasie procedowania projektów dwóch uchwał: w sprawie regulaminu, który ma obowiązywać w parku Radolińskich oraz w sprawie zwiększenia funduszu sołeckiego.

 

 

Z pozoru prozaiczne zagadnienia stały się przyczynkiem nie tylko zaskakujących wypowiedzi, ale i zachowań radnych [kto wszedł do składu rady miejskiej po ubiegłorocznych wyborach - szczegóły TUTAJ].

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła w pożarze dach nad głową - zobacz, jak jej pomóc TUTAJ]

 

 

Brylował radny Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Surdukowski, który był kandydatem na burmistrza Jarocina w ubiegórocznych wyborach samorządowych [więcej na ten temat TUTAJ]. Projekt regulaminu nazwał bublem legislacyjnym. Stwierdził, że radni „zamiast dyskutować o dokarmianiu kaczek i rowerach w parku, powinni regulamin przegłosować a nie zajmować się bzdurami”.

 

 

- Dyskutujemy o kaczkach (o ich dokarmianiu - przyp. red.), deskorolkach i innych rzeczach, które są bublem legislacyjnym. Chciałby wiedzieć, kto jest jego autorem - stwierdził Surdukowski.

 

 

Na to natychmiast zareagował wiceburmistrz Robert Kaźmierczak. - Biorę na siebie w stu procentach funkcję winnego. Ale nie wiem, dlaczego to jest bublem legislacyjnym (…) - stwierdził.

 

 

I nieco zażenowany podpowiedział radnym rozwiązanie problemu dokarmiania kaczek, czyli - w opinii Surdukowskiego - „bzdur”, o których dyskutują. - W niektórych miejscach w kraju postawiono kaczkomaty, żeby móc sobie tak kupić torebkę z ziarnami. Może to jest jakieś wyjście dla nas - dodał. Czym wywołał salwę śmiech uczestników posiedzenia.

 

 

[kolejna odsłona Jarocin Festiwalu 2019 - zobacz szczegóły]

 

 

W sukurs wiceburmistrzowi przyszedł przewodniczący rady Rajmund Banaszyński. - Proszę się nie śmiać. We wrocławskim ZOO takie kaczkomaty były już kilka ładnych lat temu - stwierdził. A po chwili wtrącił: - Żeby jeszcze bardziej rozluźnić atmosferę powiem, że dobiegają do mnie głosy od siedzących za mną, żeby do regulaminu wprowadzić jeszcze jednej punkt - zakaz wstępu kaczek do parku.

 

 

- Mnie chodziło o to, żeby dobrze przygotować ten regulamin, a nie w oparach absurdu, chichów i śmichów obniżać powagę rady miejskiej - tłumaczył Surdukowski.

 

 

I dopiero to wywołało prawdziwą burzę.

 

 

- To radny Surdukowski zajmuje się przeważnie głupotami na sesjach i wypowiada się w taki sposób, ze powoduje śmiech na sali - stwierdziła radna Karolina Wielińska - Kuś. Dołączył się także radny Przemysław Masłowski. - Panie radny Surdukowski mówi pan o powadze rady, a jak pan się wyraził o koleżance z rady? To dopiero nie przystoi radnemu.

 

 

 

[burmistrz sprzedaje działki - w tle postępowanie prokuratury - wiecej czytaj TUTAJ]

 

 

Okazało się, że chodzi o wiceprzewodniczącą rady miejskiej Lechosławę Dębską, która wyjaśniła: - Radny Surdukowski (w czasie posiedzenia komisji dzień wcześniej - przyp. red.) zwrócił się do mnie: „Niech pani radna bredni nie opowiada”. Zaczynam 25 rok pracy w radzie. Być może jestem głupia, bo brednie mówię. A jeśli ludzie mi ufają i przez tyle lat wybierają, to chyba do tego najniższego poziomu debilizmu nie doszłam - stwierdziła Dębska.

 

 

W tej sytuacji radny PiS-u zapowiedział, że nie da się sprowokować.

 

 

- Jestem konsekwentny w swoim trwaniu. Jako radny i członek Prawa i Sprawiedliwości nie podzielam tych wątpliwości. My zawsze w PiS-ie wierzyliśmy ludziom. To są dojrzałe jednostki. A moim zdaniem jest to celowe sprowadzenie dyskusji do absurdu.

 

 

 

Jego późniejsza wypowiedź zaskoczyła wszystkich jeszcze bardziej.

 

 

[między innymi o drożyźnie, o tragicznej śmierci kobiety po upadku do oczka wodnego i o nowym komendancie Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie - tylko w najnowszym wydaniu "Gazety Jarocińskiej" - zobacz, co jeszcze można przeczytać]

 

 

- Radna Lechosława Dębska oskarżyła mnie o bardzo niecne czyny i straszną mową nienawiści napadła na moją osobę. Ja jej oczywiście po chrześcijańsku wybaczam. Wybaczam tez radnemu Masłowskiemu. Kochajmy się!

 

 

I z tym zawołaniem podszedł do Przemysława Masłowskiego i podał mu rękę.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2019.06.17

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31