Dostosuj wydruk

Jarocin Festiwal 2019. Znamy drugiego laureata „Rytmów”

Jarocin Festiwal 2019. Znamy drugiego laureata „Rytmów”

Dwanaście zespołów wybranych przez jury Jarocińskich Rytmów Młodych występuje w kolejnych koncertach na scenie klubu Kontrapunkt w Spichlerzu Polskiego Rocka. Laureaci zaprezentują się w lipcu na scenie Jarocin Festiwalu 2019. Pierwszego zwycięzcę poznaliśmy tydzień temu. Teraz jury ogłosiło drugiego. Kto nim został?

 

 

Do tegorocznych Jarocińskich Rytmów Młodych zgłosiło się ponad sto kapel. Spośród nich komisja konkursowa w składzie: Marek Piekarczyk - przewodniczy oraz Sidney Polak i Tomasz Jankowski - wybrała dwanaście najlepszych [o tym więcej czytaj TUTAJ]. Przeszły one do kolejnego etapu eliminacji, czyli koncertów w Kontrapunkcie [więcej czytaj TUTAJ].

 

 

Półfinaliści - zwycięzcy koncertów eliminacyjnych - wystąpią na scenie pierwszego dnia tegorocznego Jarocin Festiwalu, czyli 13 lipca. Z ich grona wyłoniony zostanie laureat Jarocińskich Rytmów Młodych. Otrzyma on nagrodę wartości 15 tys. zł na nagranie singla w wersji digitalowej w profesjonalnym studio oraz realizację teledysku. Wystąpi też w festiwalowym koncercie transmitowanym przez jedną z ogólnopolskich telewizji drugiego dnia imprezy.

 

 

[ważny komunikat jarocińskich wodociągów - uważaj, może zabrakną wody w kranach - szczegóły TUTAJ]

 

 

Pierwszy taki koncert Jarocińskich Rytmów Młodych odbył się 26 maja. Wystąpili: Calei, Glasspop, Hurrockaine i Izzy and the Black Trees. Jury uznało, że najlepszy był ten ostatni - Izzy & The Black Trees [zobacz więcej TUTAJ].

 

 

Publiczność miała okazję wysłuchać w minioną niedzielę - 2 czerwca. Na scenie Kontrapunku wystąpili: Jagoda Kret, The Sunlit Earth, SUNSMOKE i Rusty Pine.

 

 

[burmistrz chce sprzedać cztery działki w atrakcyjnym miejscu, jaki związek ze sprawa ma sledztwo prokuratury - czytaj TUTAJ]  

 

 

Dzisiaj - 3 maja w samo południe dwóch spośród trzech jurorów - Sidney Polak i Tomasz Jankowski ogłosili zwycięzcę. Została nią Jagoda Kret, finalistka trzeciej edycji programu „The Voice of Poland”.

 

 

W ramach eliminacji czeka nas jeszcze jeden koncert - 23 czerwca wystąpią: Para, Fosfor, Hollow Stone i Hengelo. Wtedy poznamy trzeciego laureata Jarocińskich Rytmów Młodych.

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła w pożarze dach nad głową - zobacz, jak jej pomóc TUTAJ]

 

 

Wstęp na koncerty jest bezpłatny i otwarty dla każdego. Dla tych, którzy nie mogą się wybrać do Kontrapunktu występy kapel można zobaczyć w przekazie „na żywo” na www.jarocinfestiwal.pl w zakładce - live stream.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2019.06.03

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31