Dostosuj wydruk

Jarocińskie wodociągi przestrzegają - co nam grozi?

Jarocińskie wodociągi przestrzegają - co nam grozi?

Jarocińskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wydało komunikat. Dotyczy on mogących wystąpić w najbliższym czasie problemów z okresowymi spadkami ciśnienia wody w sieci. Jaka może być przyczyna takiej sytuacji?

 Zmiany klimatyczne coraz częściej wskazują na to, że w naszym kraju zaciera się różnica między poszczególnymi porami roku. To, co dzieje się w pogodzie niektórzy komentują, że w Polsce są teraz tylko dwie pory roku - sucha i deszczowa.
 

 

Z ostatnich prognoz synoptyków wynika, że porę deszczową mamy na razie za sobą. Teraz przyszedł czas na porę - nie tylko suchą - ale i upalną.
 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła w pożarze dach nad głową - zobacz, jak jej pomóc - szczegóły TUTAJ]

 

 

I to te zapowiedzi stały się przyczyną ostrzeżenia, które do mieszkańców wystosowało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie.
 

 

[dwóch chętnych na ponad 40 hektarów gminnej ziemi - zobacz czy ją kupią - wiecej TUTAJ]

 

 

W komunikacie spółka napisała:

 

 

„W związku z zapowiedzią nadchodzących upałów, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie informuje, że do połowy czerwca mogą wystąpić okresowe spadki ciśnienia w sieci wodociągowej. Mając na uwadze fakt, że dwie nasze stacje uzdatniania wody są w trakcie modernizacji, prosimy mieszkańców gminy Jarocin o racjonalne wykorzystywanie wody, zwłaszcza przy podlewaniu ogródków. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.”

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2019.06.03

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31