Dostosuj wydruk

Jarocin Festiwal 2019. Jest werdykt jury Jarocińskich Rytmów Młodych

Jarocin Festiwal 2019. Jest werdykt jury Jarocińskich Rytmów Młodych

Jury, któremu przewodniczy Marek Piekarczyk, były wokalista TSA, wybrało najlepszy zespół pierwszego koncertu eliminacyjnego w ramach Jarocińskich Rytmów Młodych.

 

 

Nabór zespołów do konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych został ogłoszony na początku kwietnia. Początkowy termin zgłoszeń został wydłużony o tydzień - do 6 maja [szczegóły TUTAJ].

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła dach nad głową w pożarze - zobacz, jak możesz jej pomóc - szczegóły TUTAJ]

 

 

Okazało się, że swoich sił na jarocińskim festiwalu chce spróbować około setki „młodych” kapel.

 

 

Jury, w składzie: Marek Piekarczyk, były wokalista zespołu TSA - przewodniczący, Sidney Polak, wokalista, muzyk i kompozytor oraz Tomasz Jankowski, jarocinian, muzyk i nauczyciel - przesłuchało zgłoszonych wykonawców. Spośród nich wybrało „dwunastkę” artystów, którzy zakwalifikowali się do koncertów eliminacyjnych [więcej TUTAJ]. Jurorzy przyznali, że „wybór artystów nie był łatwym zadaniem”.

 

 

Z komunikatu, który ukazał się na stronie internetowej Jarocina wynikało, że:

 

 

„Wybrana dwunastka prezentuje przekrój różnych współczesnych nurtów muzycznych. Są wśród nich: mocne grania, klasyczne rock’n’rollowe, rapcore, soul, blues, alternatywny pop-rock z gitarami i elektroniką, trochę indie, trochę britpopu, są kapele z pogranicza popu i rocka. Nie brakuje rasowych wokali, świetnych kompozycji i światowego brzmienia.”

 

 

Koncerty eliminacyjne na scenie Klubu Kontrapunkt w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie zaplanowane zostały w trzy kolejne niedziele: 26 maja, 2 i 23 czerwca - każdy od godziny 16.00 [szczegóły TUTAJ].

 

 

Zgodnie z regulaminem Jarocińskich Rytmów Młodych każdy koncert zakończy się wyborem laureata, który przejdzie do kolejnego etapu konkursu. Poza tym laureaci wystąpią na głównej scenie pierwszego dnia festiwalu.

 

 

[czy jarociński basen odkryty będzie otwarty w sezonie - szczegóły i odpowiedź TUTAJ]

 

 

Z kolei zwycięzca JRM weźmie także udział w koncercie transmitowanym przez telewizję, który zaplanowany został na drugi dzień festiwalowy. Poza statuetką zespół będzie mógł skorzystać z nagrania singla z jednym utworem w wersji digitalowej w profesjonalnym studio oraz realizacji teledysku.

 

 

Tymczasem jesteśmy po pierwszym koncercie eliminacyjnym w Kontrapunkcie. Na scenie wystąpiły cztery zespoły: Calei, Glasspop, Hurrockaine i Izzy and the Black Trees.

 

 

Oceniający - Sidney Polak i Marek Piekarczyk nie byli obecni podczas przesłuchań w Jarocinie, ponieważ są w trasie koncertowej. Jednak dzięki transmisji on line, mogli obejrzeć koncert razem z będącym na miejscu - trzecim jurorem Tomaszem Jankowskim. Dlatego werdykt jury poznaliśmy dzień później.

 

 

[komunikacyjna rewolucja w Jarocinie - zobacz szczegóły TUTAJ]

 

 

Najlepszą - tego dnia przesłuchań - okazała się poznańska kapela Izzy and the Black Trees. Zespół zagra na scenie Jarocin Festiwal 2019 razem ze zwycięzcami dwóch następnych eliminacji. A te odbędą się 2 i 23 czerwca.

 

 

W komunikacie, który otrzymaliśmy z jarocińskiego urzędu miejskiego napisano:

 

 

„Zespół Izzy & The Black Trees charakteryzuje punkowa energia przeplatana delikatniejszymi momentami oraz nutką psychodelii. The Pixies, Patti Smith band, Nick Cave - to niektóre skojarzenia publiczności, która miała już okazję zobaczyć zespól na żywo. Kwartet zarejestrował w studio swoją pierwszą EP, gdzie amerykański folk łączy się z gitarowymi riffami spod znaku Sonic Youth. A wszystko to pod wodzą charyzmatycznego głosu wokalistki.”

 

 

 

W czasie dwóch kolejnych koncertów zagrają:

 

2 czerwca - Jagoda Kret, Need More Clouds, The Sunlit Earth, Sunsmoke

23 czerwca - Para, Fosfor, Hollow Stone, Hengelo

Wstęp na koncerty eliminacyjne na scenie Klubu Kontrapunkt w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie jest otwarty dla każdego.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

autor: Anna Konieczna

Źródło:

Dodano: 2019.05.28

jarocinska.pl Copyright © 2007 - 2020 Południowa Oficyna Wydawnicza
redakcja: ul. Kasprzaka 1a, 63-200 Jarocin, 62 747 15 31