ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMoto tech A1_09_2020

Zyska sąd i miasto

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    9.01.2012
erzepczyk
komentarzy 9 ocen 0 / 0%
A A A
Sąd Rejonowy w Jarocinie nie jest przewidziany do likwidacji w projekcie reorganizacji wymiary sprawiedliwości. Wprost przeciwnie zyska na randze, bo w Krotoszynie ma powstać jego wydział zamiejscowy.


R E K L A M AGAZETA online SRT1

Ministerialny projekt przewiduje zniesienie najmniejszych sądów. Z mapy Polski ma zniknąć 115 placówek. W byłym województwie kaliskim z siedmiu pozostać mają tylko trzy. Oprócz jarocińskiego wymiaru sprawiedliwości utrzymają się sądy w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim. Plan reorganizacji przewiduje, aby w miejsce likwidowanych powstały wydziały zamiejscowe większych jednostek.

    W Pleszewie ma być wydział zamiejscowy Sądu Rejonowego w Kaliszu, a w Krotoszynie Sądu Rejonowego w Jarocinie. Kryterium wyznaczenia do likwidacji miała być liczba etatów sędziowski. Po połączeniu Jarocina z Krotoszynem w nowo utworzonej jednostce będzie pracowało 17 sędziów.

- Sądy, w których będzie ponad 15 sędziów będą całkowicie samodzielne w zakresie administracji, będzie oddział gospodarczy, dyrektor sądu - mówi Maciej Gruchalski, prezes Sądu Rejonowego w Jarocinie. - Dostęp obywatela do sądu nie pogorszy się. W Krotoszynie pozostaną wydziały karny, cywilny i rodzinny - dodaje sędzia.    

Ministerstwo sprawiedliwości reorganizację tłumaczy oszczędnościami.

(era)

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ peło
ponad rok temu ocena: 86%  9
jak nie należysz do .... to znajdą coś na ciebie. a to podpis, a to działanie na szkodę własnej własności. a jak należysz to wprowadzą ustawy aby zmienić prawo, albo nawet zlikwidować instytucję która tropi korupcję, rzędu milionów złotych na szczytach władzy.PS kurdupel z Poznania już was odwiedził? czy dopiero zamierza?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ news
ponad rok temu ocena: 91%  8
oj oglądając dzisiejszy tvn24 uważam że chyba prokurator generalny coś za bardzo chciał ustawami "rozwalić" prokuraturę wojskową. a cóż słyszymy z ust prokuratura wojskowego (przed próbą samobójczą) korupcja, wysocy urzędnicy państwowi, setki milionów zł. Oj Adam ty wróg PO, do kogo ty pisałeś? do prokuratora generalnego? teraz już widzisz chyba że moim zdaniem to ne miało sensu.... Teraz jeszcze ci dowalą za podpisy....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szczery
ponad rok temu ocena: 42%  7
ja tak trochę z innej beczki, był ostatnio u mnie ksiądz na kolędzie i kolejny raz wziął pełną kopertę, a zostawił kolejną pustą z nadrukiem "dobrowolna danina diecezjalna" i tu mam pytanie, czy jeśli zrobi tak następnym razem to mogę mu przy******lić? jak to wygląda od strony prawnej?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cytat
ponad rok temu ocena: 94%  6
... czego życzę Prokuraturze w nadchodzącym Nowym Roku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mar
ponad rok temu ocena: 15%  5
Nie cieszcie się za wcześnie bo może będzie odwrotnie i to sąd w Jarocinie będzie wydziałem zamiejscowym sądu w Jarocinie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cytat
ponad rok temu ocena: 95%  4
Dbając o dobre imię prokuratury, nie chciałbym, aby w tej sprawie były domysły, że są strowani politycznie. Kierując się literą prawa każdego można zniszczyć, warto czasami kierować się również duchem prawa i wykazać się logicznym myśleniem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cytat
ponad rok temu ocena: 81%  3
A może gazeta coś napisze o sprawie podpisów, na jakim jest etapie. Wy najlepiej wiecie, kogo zapytać. Decyzja prokuratury odnośnie kolegi Donalda Pana Palikota, bo jest tu duża zbieżność z lokalną sprawą dotyczącą podpisów.W skrócie Jak Palikot odszedł z PO CBA zaczęło badać jego majątek i wszczęto śledztwo w sprawie zatajenia w oświadczeniu majątkowym majątku i zaciągniętych pożyczek.Śledztwo umorzono ponieważ w ocenie prokuratora można mu "przypisać jedynie nieumyślną winę - niedbalstwo" Tym samym nie wyczerpał on znamion przestępstwa złożenia fałszywego oświadczenia majątkowego, gdyż czyn ten można popełnić jedynie umyślnie. "Opinia publiczna była informowana za pomocą mediów i których Palikot nie ukrywał". "Zamiarem Palikota nie bylo zafałszowanie jego sytuacji finansowej".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacol
ponad rok temu ocena: 62%  2
[quote name="Norko"]Widocznie patrząc na działalność naszych władz stwierdzono, że u nas sąd jest bardziej potrzebny.[/quote]Trafione. Więcej komentarzy chyba nie potrzeba w tym temacie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Norko
ponad rok temu ocena: 71%  1
Widocznie patrząc na działalność naszych władz stwierdzono, że u nas sąd jest bardziej potrzebny.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji